کد خبر: 296257 A

معاون وزیر کشور افغانستان:

معاون وزیر کشور افغانستان بر لزوم افزایش همکاری‌های عملی با ایران در حوزه مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، باز محمد احمدی در نشست مشترک پلیس مبارزه با مواد مخدر ایران و افغانستان گفت: می‌خواهیم همکاریهای بیشتری با ایران در حوزه مواد مخدر که چالش بزرگ و مشترک بین دو کشور است، داشته باشیم و با این پدیده شوم مبارزه جدی را آغاز کنیم تا این پدیده که زمینه ساز فساد و ناامنی در کشورهای ما است از بین برود.

وی ضمن تشکر از پلیس ایران برای همکاری مشترک و تبادل نظر در بحث مواد مخدر گفت: ایران کشور دوست و همراه افغانستان در شرایط سخت بوده و همواره به ما کمک کرده است.

معاون وزیر کشور افغانستان تاکید کرد: مواد مخدر یک چالش برزگ برای امنیت منطقه است، از این رو برای مبارزه با آن نیاز به روابط منطقه‌ای داریم.

وی افزود: افغانستان سی سال دچار جنگ بوده به همین دلیل تولید مواد مخدر در این کشور افزایش پیدا کرده است.

احمدی خاطر نشان کرد: این موضوع را بخصوص درجنوب غربی افغانستان که تحت کنترل طالبان و نیروهای شورشی بوده، بیشتر شاهد هستیم.

وی افزود: افغانستان نیاز دارد که کشورهای دوست و همسایه در مبارزه با مواد مخدر به این کشور کمک کنند تا بتوانیم با این پدیده مبارزه کنیم.

معاون وزیر کشور افغانستان گفت: ما با ایران در زمینه مبارزه با مواد مخدر  همکاری تنگاتنگ داشته‌ایم و کمکهای زیادی دریافت کرده‌ایم.

وی تاکید کرد: می‌خواهیم این همکاری‌ها بیشتر شود و جنبه عملی پیدا کند که این چالش بزرگ و مشترک بین دو کشور مرتفع شود.

احمدی خاطرنشان کرد: باید در موضوع مواد مخدر با توجه به فضای اعتماد و یاری که بین دو کشور وجود دارد، مبارزه جدی را آغاز کنیم و کشورهای ما از وجود این پدیده شوم که زمینه فساد و ناامنی در کشور است، پاک شود و امیدواریم به راه‌حل درست و منطقی در این زمینه برسیم.

 

افغانستان ایران مبارزه با مواد مخدر مواد مخدر وزیر کشور
نرم افزار موبایل ایلنا