کد خبر: 296273 A

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا اعلام کرد:

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا گفت: کمیته مشترکی بین ایران و افغانستان ایجاد شده تا مبارزه با مواد مخدر را به صورت عملی انجام دهیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار علی مویدی در حاشیه نشست مشترک پلیس مبارزه با مواد مخدر ایران و معاون وزیر کشور افغانستان در جمع خبرنگاران گفت: کشور افغانستان با بلای خانمان‌سوزی مواجه است  و ایران سد محکمی برابر این سیل خانمان‌سوز ایجاد کرده است. برای استحکام این سد و مبارزه با مواد مخدر همواره دولت و پلیس افغانستان یار و یاور خوبی برای ایران بوده است.

وی گفت: برای هدفمندکردن عملیات‌های همزمان در موضوع مبارزه با مواد مخدر این سفرها انجام می‌شود و سفر اخیر نیز در پاسخ به سفر چند سال گذشته ما به کشور افغانستان در موضوع مبارزه با مواد مخدر بوده است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا گفت: در همین رابطه کمیته مشترکی بین ایران و افغانستان ایجاد شده تا بحث مبارزه با مواد مخدر را به صورت عملی انجام دهیم.

مویدی درباره کمک پلیس افغانستان برای بهبود شرایط آن در بحث مبارزه با مواد مخدر گفت: در سنوات گذشته ما شاهد این بودیم که اقداماتی در این راستا انجام شد و تلاش می‌کنیم که برای بهبود وضعیت پلیس افغانستان کمک‌هایی را انجام دهیم.

وی تاکید کرد: البته این ظرفیت در پلیس افغانستان وجود دارد که با همکاری پلیس ایران مسیر مواد مخدر را تغییر دهد یا کلا انتقال مواد مخدر به خارج مرزهای افغانستان را مسدود کند تا این موضوع تنها در داخل افغانستان پیگیری شود و شاهد ریشه‌کنی آن باشیم.

افغانستان پلیس مبارزه با مواد مخدر مواد مخدر
نرم افزار موبایل ایلنا