کد خبر: 296331 A

رییس پلیس فتا ناجا:

رییس پلیس فتا نیروی انتظامی با بیان اینکه بدون استفاده از ابزار رسانه نمی توان امنیت را بصورت محسوس در فضای مجازی ایجاد کرد، گفت: در فضای مجازی، خبرنگاران همیاران پلیس فتا به حساب می آیند که در پیشانی اطلاع رسانی به مردم قرار دارند.

به گزارش ایلنا از پایگاه خبری پلیس، سردار کمال هادیانفر، رسانه ها را بازوی قدرتمند پلیس در تامین امنیت معرفی کرد و افزود: تحقق امنیت با بهره گیری از تمامی امکانات محقق خواهد شد و این موضوع مهم بر کسی پوشیده نیست که یکی از مهمترین این مولفه ها رسانه است.

وی با بیان اینکه فضای مجازی بستری مناسب برای بروز انواع جرایم است و اگر این فضا بصورت دقیق مدیریت نشود، می تواند خسارت های جبران ناپذیری به مردم و سازمان ها وارد آورد، گفت: خبرنگاران با انتشار اخبار و در دسترس قرار دادن انواع تهدیدات موجود در فضای مجازی، مردم و سازمان‌ها را نسبت به این تهدیدات آگاه می‌کنند و باعث می‌شوند مردم به سطح بالایی از خود مراقبتی در سطح فضای مجازی برسند.

این مقام ارشد انتظامی از خبرنگاران به عنوان همیاران در فضای مجازی نام برد و افزود: خبرنگاران در صورتیکه اطلاع رسانی شفاف را در دستور کار خود قرار دهند، یقینا شاهد خواهیم بود که میزان پرونده های تشکیل شده در سطح کلانتری ها و دادسراهای رایانه ای به مراتب کاهش پیدا می کند.

هادیانفر گفت: رسانه ها می توانند با حضور پر رنگ در اپلیکیشن های موبایلی درصد نفوذ خود را در بین کاربران فضای مجازی افزایش دهند و از این طریق ضریب بازدارندگی از جرم را بالا ببرند، به هر صورت هر رسانه با توجه به میزان مخاطبانش باید به عنوان یک فرصت و نه یک تهدید مورد توجه باشند و از ظرفیت های آنها برای آموزش مردمی بهره برد.

رییس پلیس فتا ادامه داد: این پلیس با راه اندازی معاونت اجتماعی و تقویت روابط عمومی تا کنون ارتباطات موثری را با رسانه ها برقرار کرده و توانسته نقشه راهی مناسب برای تحقق امنیت در فضای مجازی از این طریق ایجاد کند، بطور یقین استفاده حداکثری از این توان می تواند یک ثمره قابل بیان داشته باشد و آن حراست بیشتر و قوی تر از مردم در برابر آسیب های فضای مجازی است.

پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات نیروی انتظامی در مراسم اختتامیه جشنواره « رسانه، نظم و امنیت عمومی» در بخش خبر حائز رتبه برگزیده شد.

اختتامیه این جشنواره روز گذشته(شنبه) به مناسبت 17 مرداد ماه روز خبرنگار در ستاد نیروی انتظامی برگزار شد.

پلیس فتا روز خبرنگار
نرم افزار موبایل ایلنا