کد خبر: 298161 A

رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور:

رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور با اشاره به اینکه پروازهای اصلی حجاج از اول شهریور ماه آغاز می‌شود، گفت: به زائران توصیه می‌کنیم که از حمل مواد مخدر خودداری کنند، چرا که به دلیل قطع ارتباطات با عربستان رفتار پلیس فرودگاه این کشور مشخص نیست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سرهنگ حسن مهری در جمع خبرنگاران در حاشیه نشست مشترک فرماندهان سپاه حفاظت هوایی و پلیس فرودگاه‌های کشور گفت: این نشست‌ها برای همگرایی بیشتر در امنیت هوایی، بررسی مشکلات و ارائه راه‌کارهای مطلوب انجام می‌شود.

وی درباره آغاز پروازهای سفر حج گفت: از اول شهریور ماه پرواز اصلی حجاج آغاز می‌شود.

وی افزود: ممکن است؛ برخی از زائرانی که سن بالایی دارند، فرصت ترک اعتیاد پیدا نکرده باشند و تصمیم بگیرند که مواد مخدر با خود حمل کنند، ولی ما توصیه می‌کنیم که با توجه به مسائلی که در منطقه رخ داده و قطع ارتباطات در سفر حج عمره به دلیل بی‌خبری از نوع رفتار پلیس عربستان با زائران، افرادی که قصد سفر حج دارند؛ مسائل سیاسی،‌ امنیتی و منطقه‌ای را مورد توجه قرار داده، چرا که چنین مسائلی می‌تواند؛ در رفتار ماموران عربستان تاثیرگذار باشد.

مهری تاکید کرد: از حجاج درخواست می کنیم که برای حفظ شان خود از حمل مواد مخدر و همچنین داروهای کدئین‌دار اجتناب کنند و اگر برخی افراد هنوز اعتیاد خود را ترک نکرده‌اند، زمان سفر خود را تغییر دهند چرا که کشف مواد، مانع ادامه سفر آنها می‌شود.

رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور درباره یکسان‌سازی لباس پلیس فرودگاه گفت: این درخواست را داده‌ایم، اما سپاه با این موضوع موافقت نکرده‌ است و همچنان در حال رایزنی در این زمینه هستیم.

وی درباره مشکلات هزینه‌ای و بودجه‌ای فرودگاه‌های کشور نیز گفت: دو سال و نیم است که پلیس فرودگاه در فرودگاه کیش حضور دارد، اما ادارات پلیس فرودگاهی در این جزیره در کانتینر هستند.

وی همچنین درباره مشکل دستگاه ایکس‌ ری یکی از فرودگاه‌های کشور گفت: دو سال است که این دستگاه در یکی از فرودگاه‌های کشور خراب شده و ما این موضوع را منعکس کرده‌ایم، اما مسئولان پاسخ داده‌اند که به دلیل تحریم‌ها قادر به تعمیر این دستگاه نیستند اما ما فکر می‌کنیم که در این زمینه همت نداشتند.

 مهری همچنین تاکید کرد: میزان بازرسی‌ها در پروازهای خارجی بسیار سخت است، به همین دلیل به مسافران توصیه می‌شود از پذیرفتن چمدان‌های امانتی از سوی دیگر افراد و قاچاقچیان دوری کنند، چرا که تعدادی از ایرانیان در آسیای شرقی به دلیل این موضوع در زندان هستند.

رفتار پلیس عربستان فرودگاه مسافران مواد مخدر
نرم افزار موبایل ایلنا