کد خبر: 298377 A

وزیر بهداشت در مراسم تقدیر از دانشجویان نمونه کشوری مطرح کرد:

وزیر بهداشت ابراز امیدواری کرد برای کسانی که در گروه پزشکی مشغول به تحصیل هستند در بخش خصوصی با حمایت دولت و در قالب خرید خدمات فرصت اشتغال ایجاد شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا قاضی‌زاده هاشمی در مراسم تقدیر دانشجویان نمونه کشوری ضمن تبریک به دانشجویان برگزیده از توجه معاون اول رییس جمهور به حوزه پژوهش قدردانی کرد و گفت: آقای جهانگیری از‌‌ همان ابتدا به دو وزارتخانه علوم و بهداشت توجه ویژه‌ای داشتند و بالاخص از وزارت علوم به صورت تمام قد حمایت کردند که جای خرسندی دارد و از حضور ایشان از این جلسه تشکر می‌کنم. 

وی افزود: از جمله مواردی که دانشجویان نمونه به آن توجه دارند اعتدال است و ما معتقدیم امورات کشور با اعتدال پیش خواهد رفت. ما دوره‌های سختی را طی کردیم اما باید بدانیم که دین ما دین اعتدال است و پیامبر پیام آور اعتدال بوده است. 

وزیر بهداشت با اشاره به موفقیت تیم هسته‌ای کشورمان در مذاکرات اظهار داشت: در مذاکرات دیدیم که بالاخره عزیزان ما در دولت و در راس آن آقای روحانی تلاش کرده‌ و در ‌‌نهایت پیروز شدند. از شما می‌خواهم دعا کنید ادامه راه چیزی باشد که خیر مملکت و مردم در آن باشد. 

وزیر بهداشت در واکنش به خواسته دانشجویان علوم پزشکی مبنی بر استخدام و عضو هیات علمی شدن و همچنین اشتغال در دستگاه اجرایی گفت: ما تاکنون جلسه‌ای برای استخدام هیات علمی از دولت نداشته‌ایم اما امروز متوجه شدم که ۲ هزار سهمیه به وزارت علوم دادند بنابراین ماهم درخواست خواهیم کرد. 

وی با تاکید بر اینکه شما دانشجویان باید خود کارآفرین باشید نه اینکه صبر کنید تا دولت برای شما اشتغالزایی کند گفت: شما باید عده‌ای را مشغول به کار کنید و کارآفرین باشید. کشور‌ها و ملت‌هایی که رشد کردن این طور نبوده که همه مردم منتظر دولت باشند تا به آن‌ها کار بدهد. 

قاضی‌زاده هاشمی در پایان ابراز امیدواری کرد برای کسانی که در گروه پزشکی مشغول به تحصیل هستند در بخش خصوصی با حمایت دولت و در قالب خرید خدمات فرصت اشتغال ایجاد شود.

مراسم تقدیر از دانشجویان برتر
نرم افزار موبایل ایلنا