کد خبر: 298595 A

رئیس پلیس پایتخت از دستگیری سارقان مسلح طلافروشی خانی آیاد نو خبر داد و گفت: کارآگاهان با عملیات موفق پلیسی توانستند ظرف مدت یک هفته، سارقان را شناسایی و دستگیر کنند.

به گزارش ایلنا از پایگاه خبری پلیس، سردار حسین ساجدی نیا در حاشیه بازسازی صحنه سرقت از طلافروشی "ظهر آبی" در خانی آبادنو در جمع خبرنگاران، گفت: ساعت 21 سه شنبه شب گذشته، چهار فرد مسلح طبق گفته مالک طلافروشی، 5 کیلو طلا را به سرقت بردند.

وی ادامه داد: براساس پیگیری های پلیسی ظرف 24 ساعت، سارقان و محل اختفای آنان شناسایی شد اما در بررسی های بعدی پلیس متوجه شد که سارقان به یکی از شهرهای شمالی متواری شده اند؛ با انجام اقدامات اطلاعاتی پلیس توانست مخفیگاه سارقان را شناسایی و آنها را دستگیر و به تهران منتقل کند.

رئیس پلیس پایتخت خاطرنشان کرد: کارآگاهان با عملیات موفق پلیسی توانستند ظرف مدت یک هفته سارقان را شناسایی و دستگیر کنند.

وی با اعلام اینکه در طول سال سرقت مسلحانه به ندرت انجام می شود به سارقان هشدار داد پلیس صد در صد موفق و هشیار است و با توکل به خدا اجازه هیچگونه فرصتی را به سارقان نمی دهد.

ساجدی نیا تصریح کرد: از 4 متهم دستگیر شده، سه نفر سابقه دار بوده و یک خانم نیز با آنها همکاری می کرده است، همچنین مالخر اموال مسروقه نیز شناسایی و دستگیر شد؛ در این عملیات دو قبضه کلاشینکف و 60 عدد فشنگ نیز کشف شده است.

این مقام ارشد انتظامی از کاهش 19 درصدی سرقت از ابتدای سال جاری در تهران خبر داد.

وی با اشاره به اجرای طرح "امنیت و آرامش"، تصریح کرد: این طرح با استقبال شهروندان تهرانی مواجه شد و بیشترین برخوردها با مزاحمان نوامیس صورت می گیرد.

حاشیه‌های بازسازی صحنه جرم:

- هنگام پیاده شدن مجرمان از خودروی پلیس به منظور بازسازی صحنه سرقت، ازدحام شهروندان که حاکی از استقبال از فعالیت مثبت پلیس در دستگیری سارقان داشت، مردم با تلفن های همراه خود به تصویربرداری از این صحنه می کردند.

- شهروندان حاضر در صحنه با سردادن شعارهایی مانند " نیروی انتظامی تشکر تشکر"،  از مسئولان پلیس و قوه قضائیه خواستار برخورد جدی با مجرمان بودند تا جایی که شعار" مجرمان اعدام باید گردند"، سر می دادند.

- شهروندان با نصب بنرهایی از فرماندهان پلیس و فعالیت های آنها که باعث ایجاد امنیت و آرامش می شود، تشکر و قدردانی کردند.

پایتخت جرم شناسایی و دستگیر قوه قضائیه اعدام
نرم افزار موبایل ایلنا