کد خبر: 300747 A

فرمانده‌یگان‌حفاظت‌محیط زیست ایلام در گفت‌وگو با ایلنا:

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان ایلام با بیان اینکه امسال 28 مورد آتش‌سوزی در مناطق حفاظت‌شده زیست‌محیطی استان ایلام رخ داده است، گفت: این در حالی است که تعداد آتش‌سوزی‌ها در سال گذشته تنها 6 مورد بوده است.

عبدالصاحب بازیار در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در مورد تعداد آتش‌سوزی‌های سال 94 در مناطق تحت حفاظت استان ایلام گفت: امسال 28 مورد حریق در مناطق حفاظت‌شده داشته‌ایم که مساحت آنها به حدود 200 هکتار می‌رسد.

وی ادامه داد: 24 مورد از این آتش‌سوزی‌ها در منطقه «مانشت و قلارنگ»، 3 مورد در «دینار کوه» و یک مورد هم در «کبیرکوه» رخ داده‌است.

فرمانده حفاظت محیط زیست استان ایلام، افزود: تمام این آتش‌سوزی‌ها به دلیل عوامل انسانی به وجود آمده‌است، زیرا دمای هوا در ایلام به قدری نبوده که عامل طبیعی منجر به آتش‌سوزی شود.

بازیار با بیان اینکه به غیر از دو الی سه مورد آتش‌سوزی که به صورت عمدی رخ داده است؛ باقی آتش‌سوزی‌ها به علت سهل‌انگاری رخ داده‌است، توضیح داد: در فروردین و اردیبهشت، بارندگی خوبی در مناطق کوهستانی داشتیم، به همین علت پوشش علفی این منطقه غنی شد، اما پس از آن، خشک‌شدن این پوشش گیاهی منطقه را برای آتش‌سوزی مستعد کرده‌است، به طوری که با یک جرقه کوچک نیز می‌توانیم شاهد آتش‌سوزی گسترده باشیم.

وی در پاسخ به این سوال که تعداد آتش‌سوزی‌ها در سال 93 چه میزان بوده است، گفت: ما در سال 93 تنها 6 مورد آتش‌سوزی در مناطق تحت حفاظت داشتیم؛ بنابراین امسال با رشد قابل توجه آتش‌سوزی‌ها روبرو هستیم.

آتش سوزی مناطق حفاظت شده استان ایلام
نرم افزار موبایل ایلنا