کد خبر: 300875 A

رئیس دوره‌ای مجمع شهرداران آسیایی:

رئیس دوره‌ای مجمع شهرداران آسیایی گفت: تعداد اعضای گروه رو به ازدیاد است و به حدود 90 شهر عضو رسیده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نی کیانگ شهردار شهر هایکو در پنجمین نشست هیات اجرایی مجمع شهرداران آسیایی (AMS)  با بیان اینکه مجمع شهرداران آسیایی تاثیر زیادی در ترویج همکاری‌های اقتصادی،‌ فرهنگی و هنری داشته است، گفت: تاکنون پیشرفت‌های چشمگیری داشته‌ایم، بطوریکه تعداد اعضای گروه رو به ازدیاد است و به حدود 90 شهر عضو رسیده است.

وی ادامه داد: نشست همکاری شهرداران آسیایی پیامدهای چشم‌گیری داشته است و به عنوان رئیس موقت این اجلاس از دست‌اندرکاران آن قدردانی می‌کنم.

وی با اشاره به بازدید روز گذشته خود از شهر قزوین گفت: با شهردار این شهر گفت‌وگوهای دوستانه در خصوص راه ابریشم داشته‌ایم و این امر باعث رونق گردشگری و اقتصاد می‌شود که این موضوع در قالب تفاهم‌نامه‌ای به امضا رسید.

شهردار شهر هایکو با تاکید بر اینکه هنوز تفاهم‌نامه‌هایی وجود دارد که به امضا نرسیده است، ادامه داد: برای تکامل این سازمان راه‌هایی را پیشنهاد می‌کنم که افزایش همکاری و دوستی صمیمانه از آن جمله است. هر چند که این دوستی طی هشت سال گذشته زیاد بوده و امیدواریم افزایش یابد و نوآوری و گفتمان بتواند فردای این اجلاس را روشن کند.

نی کیانگ با اشاره به ضرورت تبادل اطلاعات و در میان گذاشتن تجربیات موفق اظهار کرد: این موضوع می‌تواند به یکپارچه‌سازی شهرهای عضو بیانجامد. همچنین انتقال تجربه و استفاده از تجربیات باعث کاهش تردید در آزمون و خطا و تسریع در پیشرفت دو جانبه می‌شود.

وی با تاکید بر ضرورت سرمایه‌گذاری در کشورهای عضو گفت: این مجمع بر سه محور گفت‌وگو، تبادل‌نظر و ساخت مشارکتی استوار است که باعث تقویت زیرساخت‌ها و همکاری در اجرا می‌شود. همچنین این موضوع بر گردشگری، راهسازی و ... تاثیرگذار خواهد بود و باعث جذب سرمایه‌گذاران خصوصی می‌شود.

                                                                                                              

اقتصاد سرمایه فرهنگی و هنری گردشگری مجمع
نرم افزار موبایل ایلنا