کد خبر: 301154 A

براساس اعلام سازمان هوا‌شناسی از امروز درمای سواحل شمالی کشور افزایش پیدا می‌کند. همچنین شهرهای شرقی تهران شاهد بارش پراکنده و رعدوبرق خواهند بود.

به گزارش ایلنا، براساس تحلیل آخرین داده‌های سازمان هوا‌شناسی روز یکشنبه به‌طور موقت از میزان بارش در سواحل شمالی کشور کاسته شده و دمای هوا در سواحل شمالی به‌طور نسبی افزایش می‌یابد.

امروز در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در بخش‌هایی از شمال غرب رشد ابر، رگبار موقتی باران، همراه با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

در ۳ روز آینده در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات کرمان، ‌ برخی نقاط هرمزگان رگبار موقت باران و گاهی رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود. در این مدت برای شرق کشور وزش باد و در پاره‌ای نقاط گردوخاک پیش‌بینی می‌شود که در منطقه زابل با طوفان گردوخاک همراه خواهد بود.

آسمان امروز تهران نیمه ابری است و در بعدازظهر افزایش ابر و گاهی وزش باد در این استان رخ می‌دهد، همچنین در شهرهای شرقی تهران احتمال بارش پراکنده و گاهی رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود.

دمای تهران امروز در خنک‌ترین دما به ۲۲ درجه سانتی‌گراد و در گرم‌ترین زمان به ۳۲ درجه سانتی‌گراد می‌رسد. همچنین امروز شهرکرد با دمای ۱۰ درجه سانتی‌گراد خنک‌ترین مرکز استان کشور و اهواز با دمای ۴۹ درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین مرکز استان کشور است.

هواشناسی باران پیش‌بینی وضع هوا کاهش دمای هوا
نرم افزار موبایل ایلنا