کد خبر: 301164 A

مأموران پلیس فتا اصفهان موفق شدند فردی را که با انتشار شماره تماس تعدادی از دختران در شبکه‌های اجتماعی موجبات آبروریزی و هتک حیثیت آن‌ها را فراهم کرده بود شناسایی و دستگیر کنند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ سید مرتضی مرتضوی رئیس پلیس فتا اصفهان با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی با انتشار شماره تماس وی در فضای مجازی به همراه درج مطالب غیراخلاقی موجبات آبروریزی وی را فراهم آورده است موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: مأموران با انجام یکسری تحقیقات تخصصی در فضای مجازی موفق شدند متهم را شناسایی و دستگیر کنند.

این مقام انتظامی بیان داشت: متهم هنگامی که با مدارک و مستندات پلیس روبرو شد لب به اعتراف گشود و به چندین فقره هتک حیثیت دیگر نیز اعتراف کرد.

رئیس پلیس فتای اصفهان افزود: در بازجویی‌های بعمل آمده از متهم، وی عنوان داشت شماره تماس دختران را به بهانه‌ای از طریق دوستان آن‌ها بدست آورده و درخواست ازدواج به آن‌ها می‌دادم و هنگامی که با جواب منفی مواجه می‌شدم شماره آن‌ها را در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کردم.

سرهنگ مرتضوی در پایان به تمامی افرادی که به هر نحو اقدام به هتک حیثیت در محیط مجازی می‌کنند هشدار داد و گفت: بر اساس قانون جرائم رایانه‌ای هر کس بوسیله سامانه‌های رایانه‌ای و فضای مجازی موجبات هتک حیثیت شهروندان را فراهم نماید افزون بر اعاده حیثیت به حبس و جزای نقدی محکوم می‌شود.

همچنین وی به شهروندان توصیه کرد: از ارائه اطلاعات شخصی مانند عکس، فیلم و آدرس محل سکونت و کار به افراد نا‌شناس خودداری کرده و از اعتماد بیجا به کاربران در فضای مجازی پرهیز کنید.

فضای مجازی خواستگاری هتک حیثیت تحقیقات تخصصی
نرم افزار موبایل ایلنا