کد خبر: 303176 A

مقام مسئول در سازمان غذا و دارو:

مدیر کل نظارت و ارزیابی فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو گفت: شمار عطاری هایی که عضو اصناف نیستند، بسیار زیاد است بگونه‌ای که دو سوم آنها غیر مجاز به شمار می آیند.

به گزارش ایلنا به نقل از سازمان غذا و دارو، امیرحسین جمشیدی افزود: افرادی که در عطاری ها فعالیت می کنند باید صلاحیت و تجربه کافی را داشته باشند در حالیکه اکنون این صلاحیت در خیلی از موارد مشاهده نمی شود.

وی ادامه داد: در زمان حاضر شمار اندکی از عطاری ها کار علمی انجام می دهند و این موضوع باعث می شود، انتقال دانش سنتی از نسلی به نسلی دیگر کمتر شود.

جمشیدی گفت : با این شرایطی که بر اوضاع عطاری ها حاکم است، بسیاری از افراد از نام عطاری سوء استفاده می کنند.

وی اظهار داشت: هدف سازمان غذا و دارو سلامت مردم است و سلامتی مردم به ویژه در بحث عطاری ها را با هیچ گزینه ای عوض نمی کنیم و با هیچ کس تعارف نداریم.

مدیر کل نظارت و ارزیابی فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو با مطرح کردن این پرسش که چرا برخی عطاری ها داروهای غیرمجاز می فروشند و مسوولان اقدام نمی کنند به این پاسخ بسنده کرد که خطر در این زمینه بسیار جدی است.

جمشیدی افزود: متاسفانه در برخی اماکنی که جوانان و کودکان زیادی در آن ها ورزش می کنند، فرآورده های غیرمجاز استفاده می شود.

سازمان غذا و دارو سلامت کودکان عطاری نظارت و ارزیابی
نرم افزار موبایل ایلنا