کد خبر: 303338 A

معاون اداره مالکیت معنوی چین در رأس هیئتی با معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش ایلنا از روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در این دیدار تویسرکانی ضمن اشاره به سابقه تاریخی ایران در زمینه ثبت مالکیت های معنوی گفت: موضوع مالکیت معنوی امروزه یکی از موضوعات اصلی و مهم برای تمامی کشورها است و قطعا هیچ کشوری بدون توجه به حقوق مالکیت معنوی نخواهد توانست به توسعه پایدار دست پیدا کند و همکاری های بین المللی می تواند گام موثری برای حمایت از حقوق صاحبان فکر و اندیشه و پویایی و رشد اندیشه ها باشد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت افزود: سازمان ثبت اسناد واملاک ایران نیز به عنوان متولی ثبت مالکیت های صنعتی در کشور،  طی سال های اخیر برای ارائه خدمات بهتر و مطلوب به مردم اقدامات گسترده ای در جهت اصلاح سیستم های سنتی و استفاده از فناوری های نوین انجام داده  است.

وی ضمن اشاره به اهمیت صیانت از حقوق صاحبان فکر و اندیشه گفت: یکی از معضلات دنیای امروز سوءاستفاده از تولیدات فکری و خوشنامی دیگران در زمینه مالکیت معنوی است و صنعتگران و صاحبان فکر، خواهان اتخاذ تدابیری برای جلوگیری از سوءاستفاده از محصولاتشان در دنیا هستند و ما بعنوان متولیان این حوزه باید با تمام توان از حقوق آنان محافظت نمائیم و همکاری میان ایران و چین می تواند گامی موثر در این راستا باشد.

تویسرکانی ضمن تأکید بر انجام کارهای تحقیقاتی - پژوهشی و آسیب شناسی موانع حمایت از مالکیت معنوی افزود: مردم همواره از ما انتظار دارند تا به بهترین وجه ممکن از حقوق آنان حراست نمائیم که در واقع انتظاری کاملا برحق است زیرا حمایت از حقوق معنوی افراد دارای آثار مثبت در ابعاد مختلف برای کشور است و بلحاظ اهمیت این موضوع  لازم است  که مذاکره در این حوزه در سطوح بالاتر نیز مورد توجه قرار گیرد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به الحاق ایران به معاهده ثبت بین المللی اختراعات (pct) گفت: امروز کشورهای زیادی خواهان ارتباط بیشتر با ایران در حوزه مالکیت معنوی هستند لکن ارتباط با چین نیز در این رابطه برای ما دارای اهمیت است و باید تلاش کرد با ارتباط نزدیک و دوجانبه از تجربیات دو کشور به نحو مطلوب استفاده شود .

وی افزود: یکی از این موضوعات همکاری ، شیوه استفاده از اطلاعات مرکز جستجوی منطقه ای ثبت اختراعات چین در زمینه ثبت بین المللی اختراعات  است که خوشبختانه ایران با الحاق به معاهده ثبت بین المللی اختراعات (pct) وارد همکاری های بین المللی در این زمینه شده است.

در این جلسه هی هوآ معاون اداره مالکیت معنوی چین ضمن تاکید بر سابقه 90 ساله ایران در زمینه مالکیت معنوی گفت: همکاری دوجانبه میان ایران و چین می تواند گامی موثر جهت حمایت از حقوق صاحبان فکر و اندیشه در دو کشور باشد.

وی با تاکید بر سابقه تاریخی روابط میان ایران و چین افزود: ایران و چین از سال 1970 دارای همکاری های بسیار نزدیکی با یکدیگر بوده اند اما در بحث اقتصادی هنوز فضای خالی بسیار زیادی وجود دارد که هر دو کشور باید از فضای ایجاد شده نهایت بهره برداری را داشته باشند.

در پایان طرفین برارتباط مستمر و توسعه روابط در زمینه تبادل اطلاعات و تجارب تأکید کردند.

توسعه پایدار چین حقوق قوه قضائیه رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک
نرم افزار موبایل ایلنا