کد خبر: 303472 A

پیش‌بینی وضعیت هوا در روزهای آینده؛

کارشناس سازمان هواشناسی از احتمال بارش پراکنده همراه با گرد و غبار در تهران طی امروز و دو روز آینده خبر داد.

فریبا گودرزی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در مورد وضعیت آب و هوای کشور در روزهای آینده گفت: طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه در برخی نقاط شمال غرب، غرب ، مرکز، دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، دامنه های جنوبی البرز، جنوب غرب، جنوب و جنوب شرق کشور در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب افزایش ابر، رگبار، باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: همچنین پنج شنبه ضمن کاهش ناپایداری در مناطق شمال غربی و غرب کشور بر میزان این رگبارها در استان‌های جنوبی کشور و ارتفاعات زاگرس مرکزی افزوده می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی افزود: شدت بارش سه‌شنبه در استان‌های هرمزگان، فارس، جنوب کرمان، کهگیلویه و بویر احمد، چهارمحال و بختیاری، شرق لرستان، شمال شرق خوزستان، کردستان، زنجان و اردبیل و در چهارشنبه در هرمزگان فارس، جنوب کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویر احمد، چهارمحال و بختیاری، شرق لرستان و شمال شرق خوزستان خواهد بود.

گودرزی با بیان اینکه طی امروز  و فردا در شرق کشور وزش باد تداوم خواهد داشت، اظهار کرد: بیشینه دمای هوای تهران امروز، سه شنبه 33 درجه و کمینه دمای هوا 25 درجه خواهد بود و در این استان بعد ازظهر افزایش ابر و بارش پراکنده و با احتمال گرد و خاک را خواهیم داشت که این وضعیت تا روز پنجشنبه نیز ادامه پیدا می‌کند.

 

پیش‌بینی وضعیت هوا
نرم افزار موبایل ایلنا