کد خبر: 304223 A

کفاش:

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش گفت:به منظور حضور و مشارکت بیشتر دانش آموزان در فعالیت های مختلف، علاوه بر فعالیت تشکل های دانش آموزی قبلی، دو تشکل جدید ایمنی و محیط زیست دانش آموزی ایجاد می شود.

به گزارش ایلنا، حمیدرضا کفاش اظهار کرد: ایجاد تشکلی را به سازمان محیط زیست پشنهاد داده ایم که مانند سازمان جوانان هلال احمر تشکیلاتی را راه اندازی کنند. این تشکل قرار است در بین دانش اموزان و به صورت داوطلبانه برای حفاظت از محیط زیست ایجاد شود همچنین به وزارت مسکن و راه و شهرسازی پیشنهاد داده ایم که در حوزه ایمنی وارد شود.

وی افزود: ما فقط زمینه را برای عضویت دانش آموزان در این تشکل ها در آموزش و پرورش فراهم می کنیم؛ زیرا نه بودجه ای برای این کار داریم و نه امکانات مان اجازه می دهد. آموزش و پرورش کارکرد اجتماعی دارد در جاهایی که می توان برای منافع ملی کاری انجام داد آمادگی داریم که زمینه فعالیت تشکل های داوطلبانه در آموزش و پرورش را ایجاد کنیم.

کفاش ادامه داد :به عقیده بنده توسعه تشکل های دانش آموزی از نظر کمی و کیفی نه تنها کار را شلوغ نمی کند بلکه کار را تسهیل نیز می کند. فقط مهم این است که آموزش و سازماندهی آنها صورت می گیرد و آنها را در مقابل یکدیگر قرار ندهیم بلکه کنار یکدیگر باشند تا هم افزایی داشته باشیم.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش افزود: به نظر می رسد که باید آموزش را اساس قرار دهیم در حوزه فناوری و فضای مجازی باید آموزش کاربردی را برای نیروهای خود مانند مربیان ، مشاوران و بقیه نفرات حوزه پرورشی داشته باشیم.

بودجه دانش آموزان راه و شهرسازی محیط زیست وزیر آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا