کد خبر: 304995 A

مدیر کل دفتر ارزیابی سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: ملاحظات زیست محیطی از اولویت های دولت است و در کنار توسعه صنعت نفت می بایست اولویت های زیست محیطی مورد توجه جدی قرار گیرد.

به گزارش ایلنا، حمید جلالوندی مدیر کل دفتر ارزیابی سازمان حفاظت محیط زیست در جلسه‌ای که برای رفع مسایل و مشکلات زیست محیطی عسلویه برگزار شد، گفت: ملاحظات زیست محیطی از اولویت‌های دولت بوده و در کنار توسعه صنعت نفت می‌بایست اولویت‌های زیست محیطی مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی ادامه داد: سازمان حفاظت محیط زیست در این رابطه تفاهم نامه‌ای را با وزارت نفت در جهت بررسی بیشتر مسائل و ارائه برنامه‌ای اجرایی تنظیم کرده است که در آینده‌ای نزدیک مبادله خواهد شد.

مدیر کل دفتر ارزیابی سازمان حفاظت محیط زیست افزود: در این تفاهم نامه بحث حذف فلر‌ها، حل و فصل مجوزهای صادره، حل و فصل پسماندهای ویژه و تعاملات حداکثری فی مابین گنجانده شده است

در ادامه مدیرکل دفتر آب و خاک سازمان نیز بر لزوم مدیریت پسماندهای عادی و ویژه و همچنین مدیریت فاضلاب‌های صنعتی در شهرستان عسلویه تاکید و به آلودگی‌های به وجود آمده در دریا در ماه‌های اخیر اشاره کرد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر نیز در این جلسه ضمن ارائه عملکرد اداره کل، به لزوم تسریع در مدیریت آلاینده‌های زیست محیطی، ایجاد مرکز پایش‌های زیست محیطی، عدم راه اندازی واحدهای صنعتی بدون زیر ساخت‌های زیست محیطی و عدم استفاده از طراحی‌های تکراری تاکید کرد.

گفتنی است، در این نشست مقرر شد سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس ظرف مدت یک ماه نسبت به انتخاب مشاور جهت مکان یابی مرکز دفن پسماندهای ویژه در سطح منطقه ویژه اقدام نموده و گزارش نهایی آن را حداکثر ظرف مدت سه ماه به سازمان محیط زیست تحویل نماید. سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس نیز واگذاری زمین به طرح‌هایی را که مشمول انجام مطالعات ارزیابی اثرات زیست محیطی هستند منوط به اخذ مجوز از دفتر ارزیابی سازمان نماید.

همچنین، مقرر شد مطالعات ارزیابی راهبردی محیط زیستی با تاکید بر اثرات تجمعی در محدوده پارس ۳ تهیه و به تایید سازمان محیط زیست برسد و سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس نسبت به راه اندازی هسته محیط زیستی و مرکز پایش متمرکز محیط زیست در منطقه ویژه ظرف مدت شش ماه با نظارت اداره کل محیط زیست استان بوشهر اقدام نماید و نتیجه را به سازمان محیط زیست کشور منعکس نماید.

مشکلات زیست محیطی عسلویه
نرم افزار موبایل ایلنا