کد خبر: 305051 A

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز:

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز از کشف 7 راس لاشه کل و بز در زیستگاه های طالقان خبر داد و افزود: محیط بانان در منطقه برای رویارویی با شیوع هر نوع بیماری مهلک در حیات وحش منطقه به حالت آماده باش درآمدند.

به گزارش ایلنا، حسین محمدی گفت : پس از اینکه دامداران و جوامع محلی در وجود  7 راس لاشه کل و بز را در زیستگاه های طالقان گزارش کردند، محیط بانان در منطقه برای رویارویی با این مسئله به حالت آماده باش در آمدند و کارشناسان اداره کل دامپزشکی نیز مطالعات خود را برای بررسی علل مرگ حیات وحش در زیستگاههای طالقان آغاز کردند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز ادامه داد: در صورت اعلام نظر کارشناسان دامپزشکی نتایج به اطلاع شهروندان استان البرز می رسد.

وی تصریح کرد:علائم و نشانه های مشاهده شده بر روی لاشه حیوانات مشابه به موارد قبلی در استانهای زنجان و قزوین می باشد.

حسین محمدی از همکاری و حضور سازمان هلال احمر،اداره امور آب،همیاران،شکارچیان قانونمند و حامیان محیط زیست در این شهرستان در پیشگیری از شیوع بیماریهای احتمالی در بین دام و احشام دامداران قدردانی کرد.

گفتنی است، در جریان سرشماری تابستانه حیات وحش شهرستان طالقان که طی هفته گذشته صورت گرفت، در مجموع تعداد ۲۶۷۳ کل و بز وحشی در زیستگاه های طبیعی این شهرستان شمارش شده اند که با شیوع بیماری مهلک طاعون نشخوار کنندگان کوچک (ppr)در خطری بسیار جدی قرار دارند.

کل و بز
نرم افزار موبایل ایلنا