کد خبر: 305521 A

تشکری هاشمی مطرح کرد:

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به ایجاد سرویس‌های مخصوص معلولان گفت: والدینی که کودکان معلول دارند، دیگر نگرانی نخواهند داشت، چرا که با استفاده از این سرویس‌ها رفت‌وآمد دانش‌آموزان معلول تسهیل می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید جعفر تشکری هاشمی با اشاره به اینکه اگر فعالیتهای ما خوب باشد؛ می‌توانیم، از بروز حوادثی ناگوار شهری جلوگیری کنیم، گفت: آموزش دانش‌آموزان، والدین و مسئولان مدرسه در این مسیر کمک کننده است.

وی با بیان اینکه توانستیم؛ ۷۳ واگن با ظرفیت بیش از ۲۵۰ مسافر را به ناوگان حمل و نقل شهر تهران اضافه کنیم، افزود: آنچه انتظار داریم؛ این است که به دنبال راه‌حل‌هایی باشیم که تلاش‌هایمان برای بهبود وضعیت ترافیک شهری نتیجه بدهد.

تشکری هاشمی با اشاره به آغاز فصل مدارس و ترافیک اول مهر گفت: با وجود اینکه چندین سال است، در مورد این موضوع بررسی می‌کنیم، اما هنوز نتوانسته‌ایم، نتایجی که مد نظرمان است؛ کسب کنیم و هنوز سیستم مناسبی برای جابجایی دانش آموزان وجود ندارد.

وی با اشاره به حوادث جاده‌ای نیز گفت: استقرار مطلوب نیروهای امداد خودرو، آتش‌نشانی، اورژانس به صورت وسایلی همچون موتورسیکلت، با وجود ترافیکی که در سطح شهر شاهد هستیم می‌تواند زمان حضور در صحنه حادثه را تسریع ببخشد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: طبق بررسی‌ها بین ساعت ۷و نیم تا ۸ صبح شاهد اوج ترافیک شهری هستیم، در این زمان سفرهای شهری افزایش می‌یابد، اما در صورتی که بتوانیم سفرهای شهری را کنترل کنیم شاهد ترافیک کمتری خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه در شب نیز شاهد رخداد ترافیک سنگین مجددی در شهر هستیم، گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد که در ساعات ابتدایی شب نظارت بر ترافیک شهری کاهش می‌یابد و این مسئله یک عاملی برای ورود ترافیک در شهر می‌شود. اگر بتوانیم نقش پلیس و سازمان حمل و نقل ترافیک را در این ساعات پررنگ کنیم، وضعیت بهتر خواهد بود.

تشکری هاشمی با بیان اینکه لازم است شهروندان را برای تبدیل ماشینهای آلوده خود با خودروهای هیبریدی تشویق کنیم، گفت: هر کسی می‌خواهد جان مردم را به خودروهای بدون کیفیت بفروشد به صراحت اعلام کند.

وی تاکید کرد: باید شرایطی ایجاد کنیم که ماشینهای انژکتوری در شهر تردد کنند، این همراهی به معنای کاهش بیماران قلبی و عروقی نیز خواهد بود.

 

حمل و نقل و ترافیک شهرداری دانش آموزان کودکان مد معلولان
نرم افزار موبایل ایلنا