کد خبر: 305822 A

رئیس پلیس مرکز کنترل ترافیک راه‌های کشور:

رئیس پلیس مرکز کنترل ترافیک راه‌های کشور با اعلام خبر بازگشایی جاده چالوس گفت: تمام جاده‌های کشور به خصوص جاده‌های شمالی ترافیک پرحجمی دارد.

سرهنگ نادر رحمانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا درباره وضعیت جاده‌ها گفت: جاده چالوس و هراز دیشب به دلیل بارش باران و ریزش سنگ و گل و لای تا ساعاتی مسدود بود.

وی افزود: همکاران پلیس و دوستان حوزه راهوری تلاش کردند و توانستند مسیر را بازگشایی کنند و الان شرایط جاده عادی است.

سرهنگ رحمانی خاطرنشان کرد: آنچه مهم است این است که در روزهای پایانی تعطیلات تابستانه حجم بالای تردد‌ها در اکثر محورهای مواسلاتی کشور به خصوص محورهای شمال کشور به سمت استان خراسان رضوی و شمالی، اصفهان، فارس و قزوین، اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی را شاهد هستیم.

وی گفت: توصیه می‌کنیم همه هم وطنان با برنامه‌ریزی و زمان کافی سفر کنند و با سرعت کافی در طول سفر از رانندگی یکنواخت نیز خودداری کنند.

سرهنگ رحمانی تاکید کرد: بیش از هزار نفر در شهریور ماه در جاده‌های کشور جان خود را از دست داده‌اند گرچه آمار نسبت به سال گذشته کاهش داشته اما نکته این است که بی‌توجهی سبب کشته شدن روزانه ۴۰ نفر از هموطنان در جاده‌های کشور می‌شود.

وی توصیه کرد: با توجه به عواملی که مورد بروز تصادفات جاده‌ای همچون سبقت نامناسب، انحراف به چپ و سرعت غیرمجاز از حوادث پیش‌رو جلوگیری کنند و سالم و سلامت تعطیلات خود را به پایان برسانند.

ترافیک سنگین در جاده‌ها

رئیس پلیس مرکز کنترل ترافیک راه‌های کشور گفت: تمام جاده‌های کشور به خصوص جاده‌های شمالی ترافیک پرحجمی دارد.

وی افزود: در برخی مواقع چون بارش باران شدید همچون شب گذشته، شاهد افزایش بار ترافیکی هستیم.

سرهنگ رحمانی گفت: جاده چالوس جاده توریستی است و حجم سفر در آن بالا است از این رو کندی حرکت در آن بیشتر است و لازم است رانندگان دقت بیشتری در سفر داشته باشند.

ترافیک در جاده‌ها سیل در جاده چالوس بازگشایی مسیر
نرم افزار موبایل ایلنا