کد خبر: 305880 A

وزیر آموزش و پرورش تأکید کرد:

وزیر آموزش و پرورشد گفت: تلاش برای خودسازی، ارتقای ایمان و ادب و عنصری موفق برای الگو و اسوه شدن در جامعه از تکالیف مهم عضو خانواده شهدا و ایثارگر است

به گزارش ایلنا، علی اصغر فانی  در آیین تجلیل از دانش‌آموزان شاهد و ایثارگر سرآمد و رتبه‌های بر‌تر علمی که صبح امروز در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، با اشاره به فرمان امام خمینی (ره) در ۶ فروردین سال ۱۳۶۵ به منظور رسیدگی به امور فرهنگی و آموزشی فرزندان شاهد، جانباز و ایثارگر، این اتفاق مهم را نشانه نگاه دقیق، آگاه‌نگر و آینده‌نگری بنیانگذار انقلاب اسلامی دانست و اظهار داشت: امام (ره) مصداق یک مدیر استراتژیک بود و اکنون آثار آن تکلیف ایشان به بنیاد شهید و آموزش و پرورش را با تربیت متخصصان و مدیران متعهد در کشور مشاهده می‌کنید.

وی با بیان اینکه تمام دانش‌آموزان کشور وظیفه حفظ و حراست ارزش‌های انقلاب را برعهده دارند، اما عضو خانواده شهدا و ایثارگر تکلیف مضاعف‌تری دارند، خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) خانواده شهدا را چشم و چراغ این ملت دانست. چشم می‌بیند و چراغ روشنایی می‌دهد و این تکلیف برعهده خانواده شهدا است که هدایتگری و روشنگری نمایند.

وزیر آموزش و پرورش خطاب به دانش‌آموزان شاهد و ایثارگر گفت: شما تکلیف دارید که در محیط مدرسه، دانشگاه و در آینده در محیط کار نقش روشنگری و هدایت جامعه را برعهده بگیرید و فردی که می‌خواهد این امر مهم را برعهده داشته باشد، خود باید هدایت‌شده باشد.

فانی تصریح کرد: تلاش برای خودسازی، ارتقای ایمان و ادب و عنصری موفق برای الگو و اسوه شدن در جامعه از تکالیف مهم عضو خانواده شهدا و ایثارگر است.

همایش ملی تجلیل از دانش‌آموزان شاهد و ایثارگر سرآمد و رتبه‌های بر‌تر علمی صبح امروز با حضور حسین خدایی رئیس سازمان سنجش کشور، انصاری قائم‌مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران و مسئولان بنیاد شهید و آموزش و پرورش برگزار شد.

وزیر آموزش و پرورش عضو خانواده شهدا
نرم افزار موبایل ایلنا