کد خبر: 307501 A

رئیس کل دادگستری تهران:

رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: احقاق حق و اجرای عدالت صرفاً به عهده قوه قضائیه نیست بلکه به فرموده قرآن کریم همه آحاد جامعه و مسئولین در عرصه‌های مختلف در این راستا مسئولیت دارند و باید تلاش کنند.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان تهران، غلامحسین اسماعیلی در مراسم معارفه رضا مسلمی به عنوان رئیس جدید حوزه قضایی بخش آفتاب، به امر خطیر قضا اشاره و اظهار کرد: به خدمتگزاری به این مردم بویژه در کسوت قضا که امری مهم و نشات گرفته از ولایت است افتخار می‌کنیم.

رئیس کل دادگستری استان تهران افزود: جایگاه قضا در حقیقت از آن ولایت است و همه ما به عنوان سربازان ولایت در این سنگر مقدس به انجام وظیفه مشغول هستیم. باید توجه داشت که احقاق حق و اجرای عدالت صرفاً به عهده قوه قضائیه نیست بلکه به فرموده قرآن کریم همه آحاد جامعه و مسئولین در عرصه‌های مختلف در این راستا مسئولیت دارند و باید تلاش کنند.

اسماعیلی ادامه داد: چنانچه افرادی در این راستا کوتاهی کنند در آن صورت قوه قضائیه وارد عمل شده و در برابر تجاوزگران به حقوق مردم برابر موازین قانونی و با قاطعیت می‌ایستد و عدالت را اجرا می‌کند. این نکته آنقدر حساس است که حتی صلح و سازشی که در شوراهای حل اختلاف به انجام می‌رسد بایستی بر اساس عدالت باشد.

به گفته رئیس کل دادگستری استان تهران امروز جهان بشریت به انحاء مختلف از بی‌عدالتی رنج می‌برد، بویژه در جوامع مظلوم اسلامی مانند یمن، بحرین، افغانستان، لیبی، مصر، سوریه و عراق جنایات هولناکی رخ می‌دهد که با روح عدالت در تضاد است لذا به نظر می‌رسد اگر حکمرانان همین پیام قرآنی را رعایت می‌کردند در آن صورت جهان گلستان می‌شد. البته ما معتقدیم که با ظهور آقا امام زمان (عج) چهره جهان دگرگون شده و عدالت به معنای کامل آن محقق خواهد شد.

قوه قضائیه دادگستری عدالت
نرم افزار موبایل ایلنا