کد خبر: 307532 A

بر اساس اطلاعات دوربین‌های نظارت تصویری و سامانه‌های هوشمند مدیریت راههای کشور به جز ترافیک و مسدود بودن برخی جاده‌ها، سایر محورهای مواصلاتی باز و تردد در آن‌ها جریان دارد.

به گزارش ایلنا از مدیریت راههای کشور؛ کل تردد ثبت شده در شبانه روز گذشته براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۱۵۸۰ تردد شمار فعال در محورهای برون شهری نسبت به روز قبل؛ ۸. ۷ درصد افزایش نشان می‌دهد.

در همین مدت؛ سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها ۱۵ درصد، اوج تردد بین ساعات ۱۷تا ۱۸ و کمترین تردد بین ساعات ۴ تا ۵ صبح صورت گرفته و هموطنان با آگاهی از این موضوع می‌توانند ساعات مناسب تری را برای سفر انتخاب کنند.

همچنین تردد خودرو در محور هراز از ساعت ۱۳ روز جمعه سوم مهرماه تا ۲ بامداد شنبه از رودهن به سمت آمل ممنوع بوده و در محور کندوان، تردد از ساعت ۱۴ جمعه تا ساعت ۲ بامداد شنبه از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع است.

* محدودیت‌های ترافیکی جاده‌های پرتردد تا شنبه ۴ مهرماه

تردد موتور سیکلت تا ساعت ۲۴ روز جمعه سوم مهرماه از محورهای کرج – چالوس، هراز، فیروزکوه و محور تهران – سمنان – مشهد و بالعکس ممنوع است اما تردد موتورسیکلت‌های انتظامی و امدادی برای انجام مأموریت‌های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک بلامانع خواهد بود.

در محور کندوان؛ تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۴ روز جمعه سوم مهر ماه تا ساعت ۲ بامداد روز شنبه، از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع است؛ با اعلام ماموران پلیس راه در محل تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۷: ۳۰ روز جمعه تا ساعت ۲ بامداد روز شنبه از ۱۵ کیلومتری جنوب مرزن آباد (دزدبن) به سمت کرج یک طرفه خواهد بود.

در محور هراز نیز تردد وسایل نقلیه از ساعت ۱۳ روز جمعه تا ۲ بامداد روز شنبه از رودهن به سمت آمل ممنوع بوده و از ساعت ۱۵ روز جمعه تا ۲ بامداد روز شنبه و با اعلام ماموران پلیس راه در محل تردد همه وسایل نقلیه از آب اسک به رودهن (محدوده مشا) به صورت یک طرفه است.

** در محور کندوان تردد انواع تریلر و کامیون و کامیونت از محور کرج – چالوس ممنوع است

در محور هراز تردد همه تریلر‌ها تا اطلاع بعدی ممنوع و در این محور تردد کامیون‌ها و کامیونت‌ها از ساعت ۶ تا ۲۴ امروز و فردا ممنوع است.

در محور فیروزکوه؛ تردد تریلر‌ها از ساعت ۶ تا ۲۴ امروز و فردا جمعه، از تهران به قائم شهر و بالعکس، ممنوع است.

تردد کامیون‌ها و کامیونت‌ها از ساعت ۶ تا ۲۴ روز جمعه سوم مهرماه از تهران به قائم شهر و بالعکس، ممنوع است.

در محور گلوگاه - گرگان - جنگل گلستان و بالعکس تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۶ تا ۲۴امروز و فردا ممنوع است.

در محور بجنورد - جنگل گلستان و بالعکس تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۶ تا ۲۴ امروز و فردا ممنوع است.

در محور‌های اردبیل – آستارا، اردبیل – سرچم و بالعکس نیز تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۶ تا ۲۴ امروز و فردا ممنوع است.

در محورهای قدیم قزوین- رشت، آزاد راه کرج - قزوین و قزوین زنجان و بالعکس تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۶ تا ۲۴ امروز و فردا ممنوع است.

در محورهای یزد – طبس، یزد – اصفهان، بیرجند – قائن، خور – طبس و بالعکس تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۶ تا ۲۴ امروز و فردا ممنوع است.

براساس این گزارش، مسافران می‌توانند برای دریافت اطلاعات تفصیلی راه‌ها و خلاصه آخرین وضعیت جاده‌ها، عدد ۱۴۱ را به شماره ۱۰۰۰۱۴۱ پیامک کنند.

ممنوعیت و محدودیت ترافیکی پلیس راه کشور
نرم افزار موبایل ایلنا