کد خبر: 308132 A

مدیرکل کمیته امداد استان تهران اعلام کرد:

مدیرکل کمیته امداد استان تهران گفت: با برنامه ریزی‌های صورت گرفته در سال 94 بیش از 12 هزار نفر از مددجویان تحت پوشش این نهاد از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و مهارتی بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش ایلنا، طی یک ماه گذشته در راستای توانمندسازی اقشار آسیب‌پذیر و مددجویان تحت پوشش با هدف ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای متناسب با نیازهای بازار کار، به منظور شرکت در فرآیند فعالیت‌های اقتصادی و کسب مشاغل آزاد، ارتقاء توان مربیان و کارشناسان کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهره‌مندی هر چه بیشتر آنان از    فرصت‌های آموزشی و افزایش دسترسی به فرصت‌های شغلی، قرارداد همکاری بین اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای و کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران منعقد و به امضا رسید.

معرفی مددجویان برای ثبت نام در دوره‌های بازار محور

در این راستا مدیر کل کمیته امداد استان به همراه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران از چهار مرکز آموزش فنی و حرفه ای شماره یک ، دو، پنج و شهید سهی با هدف بهبود و توسعه نگرش ها، انتقال دانش و اطلاعات و نیز ایجاد فرصت‌های نوین راه‌اندازی کسب و کار جدید برای جامعه هدف بازدید نمود.

محسن ولیئی مدیر کل کمیته امداد استان تهران ضمن بازدید تعدادی از کارگاه‌ها و فضاهای آموزشی مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران ابراز امیدواری کرد: در سایه تعامل و تفاهم ایجاد شده بین دو دستگاه مقدمات آموزش و اشتغال مددجویان کمیته‌امداد که از نیازمندترین اقشار جامعه می‌باشند، فراهم شود.

همچنین حمیدرضا خانپور مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران آمادگی این سازمان را جهت ارائه خدمات آموزشی به مددجویان کمیته امداد استان تهران اعلام کرد و مقرر شد با معرفی مددجویان به سازمان فنی و حرفه‌ای جهت ثبت نام در دوره های بازارمحور، زمینه آموزش و اشتغال آنان فراهم شود.

اعطای 45 میلیون تومان تسهیلات اشتغالزایی

در ادامه مدیر کل کمیته امداد استان تهران، با یادآوری اینکه مددجویانی که با موفقیت، دوره های مهارت آموزی را به پایان برسانند مدرک معتبر فنی و حرفه‌ای اخذ می‌کنند، اظهار کرد: به مددجویان متقاضی و دارای مهارت فنی و حرفه ای تا سقف 45 میلیون تومان تسهیلات اشتغالزایی (30 میلیون تومان از محل منابع امدادی و 15 میلیون تومان از محل منابع بانکی ) پرداخت می شود.

وی تصریح کرد: : با برنامه ریزی های صورت گرفته در سال 94 بیش از 12 هزار نفر از مددجویان تحت پوشش این نهاد از آموزش های فنی و حرفه ای و مهارتی بهره مند می شوند.

ولیئی در پایان خاطرنشان کرد: استعدادسنجی، ارائه آموزش های فنی و حرفه ای، اعطای تسهیلات اشتغال و بازاریابی و نظارت بر طرح های خودکفایی گام های اصلی در راستای توانمندی خانوارهای تحت پوشش این نهاد به شمار می روند.

 

 

 

اقشار آسیب‌پذیر کمیته امداد استان تهران
نرم افزار موبایل ایلنا