کد خبر: 308691 A

استاندار تهران اعلام کرد:

استاندار تهران با اشاره به مصوبه شورای تامین استان گفت: آیین تشییع پیکر جانباختگان تهرانی فاجعه منا، 24 ساعت پس از انتقال به ایران با توجه به تعداد درگذشتگان، در مصلای امام خمینی (ره) یا میدان امام حسین (ع) پایتخت برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، سیدحسین هاشمی شامگاه یکشنبه در حاشیه حضور در منزل مرحوم وجیه الله تغیانی، یکی از جانباختگان تهرانی حادثه فاجعه منا افزود: اگر تعداد جانباختگان تهرانی بیش از 10 نفر باشد آیین تشییع در مصلای امام راحل و اگر کمتر باشد در میدان امام حسین(ع) برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه همه جانباختگان این فاجعه تلخ به تهران منتقل می‌شوند، تاکید کرد: آیین استقبال رسمی و تشریفاتی در فرودگاه مهرآباد با حضور مقامات ارشد دولت برگزار خواهد شد.

استاندار تهران به اظهارات معاون عربی و آفریقایی وزیر امورخارجه در خصوص انتقال اولین گروه پیکرهای جانباختگان در عصر سه شنبه به تهران گفت: امیدواریم جانباختگان هر استان به صورت تفکیک شده و یک جا به تهران منتقل شوند تا روند انتقال آنها به سایر استان ها و برگزاری آیین تشییع این جانباختگان با سهولت انجام شود.

هاشمی با اشاره به موافقت رهبر معظم انقلاب در خصوص دفن پیکر جانباختگان تهرانی فاجعه منا در قطعه شهدای بهشت زهرا خاطر نشان کرد: از معظم له بابت این حرکت ارزشمند که تسکینی برای خانواده جانباختگان است قدردانی می کنیم.

وی با بیان اینکه بنده برای عرض همدردی دولت، شخص رئیس جمهوری و وزیر کشور در اینجا حاضر شدم، گفت: مطمئن هستم خداوند مهمانان خود را که در این فاجعه غم بار جانشان را از دست دادند مورد رحمت قرار می دهد.

هاشمی عرفه را روز ریزش گناهان دانست و تاکید کرد: بدون شک این جانباختگان پاک و مطهر از دنیا رفتند.

استاندار تهران با انتقاد از سوء مدیریت دولت سعودی در این حادثه افزود: عجیب است که طرف سعودی با وجود اینکه منابع غیر رسمی تعداد جانباختگان را در حدود دو هزار نفر اعلام می کند سعی بر کمتر نشان دادن این تعداد دارد.

وی با بیان اینکه این فاجعه آبروریزی کاملا آشکاری برای دولت سعودی است تاکید کرد: عربستان با پذیرش مسئولیت این حادثه وظیفه قانونی خود را در این ارتباط انجام دهد.

هاشمی تعداد جانباختگان تهرانی فاجعه منا را پنج تن ذکر کرد و گفت: هفت نفر نیز در این حادثه مجروح شده، ضمن اینکه 18 نفر دیگر نیز جزو مفقودین هستند.

 معاونین استاندار تهران نیز با حضور در منزل سایر جانباختگان تهرانی فاجعه منا ضمن عرض تسلیت با بازماندگان ابراز همدردی کردند.

حادثه منا قربانیان تهرانی حادثه منا
نرم افزار موبایل ایلنا