کد خبر: 309519 A

رئیس سازمان حج و زیارت:

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: هر فردی که در بین جانباختگان به عنوان فرد ایرانی شناسایی شود، حتی اگر تشخیص هویت وی انجام نشود، به ایران منتقل و موضوع تشخیص هویت با نظارت وزارت بهداشت ایران در کشور صورت می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سعید اوحدی در گفت‌وگو با شبکه خبر درباره آخرین وضعیت جان‌باختگان حادثه منا در مکه گفت: با حضور وزیر بهداشت در مکه و دیدار وی با مقامات وزارت بهداشت این کشور قرار بر این شد که هیچ ایرانی در مکه دفن نشود.

وی افزود: در روزهای آینده کارهای قانونی انجام خواهد شد تا انتقال اجساد صورت گیرد و امیدواریم طی روزهای آینده اولین گروه از جان‌باختگان مظلوم حادثه منا که قربانی بی‌تدبیری شدند به کشور منتقل شوند.

اوحدی درباره تعیین تکلیف زائرانی که از آنها اطلاعاتی در دست نیست، گفت: وزیر بهداشت با طرح بحث تخصصی و فنی این حوزه مسئولان وزارت بهداشت عربستان را متقاعد کردند که فرایند شناسایی افراد در وزارت بهداشت عربستان فرایندی طولانی است و ممکن است؛ زود به نتیجه نرسد.

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: مسئولان بهداشت و درمان عربستان متقاعد شدند که به پیشنهاد وزیر بهداشت ایران عمل کنند به این ترتیب هر فردی که در بین جانباختگان به عنوان فرد ایرانی شناسایی شود حتی اگر تشخیص هویت وی انجام نشود به ایران منتقل و موضوع تشخیص هویت با نظارت وزارت بهداشت ایران در کشور انجام شود.

از مجموع 4 هزار و 700 نفر جانباخته در حادثه منا 464 نفر ایرانی هستند.

حادثه منا قربانیان منا
نرم افزار موبایل ایلنا