کد خبر: 311751 A

وزیر آموزش و پرورش در مراسم روز جهانی کودک:

وزیر آموزش و پرورش در مراسم روز جهانی کودک گفت: دولت تدبیر و امید به حقوق کودک توجه جدی دارد و تلاش می کند کودکان از حقوق خود برخوردار باشند.

به گزارش ایلنا، علی اصغر فانی در مراسم بزرگداشت روز جهانی کودک با اشاره به اهمیت دوره کودکی گفت: مهمترین دوره برای شکل گیری شخصیت دانش آموزان دوره کودکی و نوجوانی است و به همین دلیل باید اقتضائات این دوره مورد توجه برنامه ریزان قرار گیرد. توجه به برنامه ریزی متناسب با اقتضائات و تحو.لات محیطی، اهمیت زیادی دارد.

وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر اهمیت نقش خانواده در شکل گیری شخصیت کودک اضافه کرد: خانواده، رسانه ها و جامعه سه رکن مهم در شکل گیری تربیت و شخصیت کودک هستند. بنابراین لزوم هماهنگی و همدلی بین خانواده، محیط آموزشی و جامعه می تواند نقش موثری در تربیت افراد داشته باشد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به تأکید ریاست جمهوری بر بحث کتابخوانی، گفت و گو و انشا اشاره کرد و افزود: رئیس جمهور در آغاز سال تحصیلی 93-92 این سه مورد را مطرح کرد. افراد باید از سنین کودکی یاد بگیرند که چگونه گفت‌وگو و تعامل کنند. چگونه نسبت به اطرافیان حساس باشند و از چه طریق مکنونات قلبی خود را بنویسند. این ها نکاتی است که آقای روحانی متقاضی پیگیری آن ها بودند.

روز جهانی کودک
نرم افزار موبایل ایلنا