کد خبر: 317936 A

فرمانده انتظامی استان کرمان از کشف یک تن و 326 کیلو گرم مرفین از جاسازی یک دستگاه کانتینر دانگ فنگ خبر داد و گفت: این محموله به عنوان بزرگترین محموله مرفین در کشور است.

 به گزارش ایلنا از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ رضا بنی اسدی افزود: ماموران پلیس کرمان در راستای مبارزه بی امان با سوداگران مرگ با انجام اقدامات اطلاعاتی و فنی از انتقال محموله سنگین مواد مخدر که در شهرستان ایرانشهر بارگیری شده و به سمت مشهد در حرکت بود، اطلاع یافتند.

وی اظهار کرد: در ادامه این اقدامات اطلاعاتی و پس از شناسایی مسیر تردد قاچاقچیان، روز گذشته در ایستگاه بازرسی مرصاد واقع در سه راهی راین کرمان، ماموران به یک دستگاه کامیون کشنده دانگ فنگ مشکوک شدند و آن را متوقف کردند.

بنی اسدی افزود: پلیس با انجام بازرسی های تخصصی سرانجام جاساز حرفه ای تعبیه شده در کفی این کانتینر را کشف کرد و پس از باز کردن آن با یک هزار و 102 بسته ماده مخدر مرفین به وزن یک تن و 326 کیلو و 400 گرم مواجه شد.

فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: در این عملیات علاوه بر توقیف کانتینر حامل مواد مخدر یک نفر قاچاقچی نیز دستگیر و به همراه مواد کشف شده به مراجع ذی صلاح تحویل داده شد.

بنی اسدی با بیان اینکه پلیس کرمان به هیچ عنوان اجازه جولان به توزیع کنندگان و قاچاقچیان مواد مخدر را نخواهد داد، افزود: از شهروندان تقاضا داریم تا هر گونه موارد مشکوک را ضمن تماس با سامانه 110 با پلیس در میان بگذارند.

پایگاه خبری پلیس اعلام کرد، این محموله بزرگ ترین محموله مرفین کشور در سال 1394 بود و جالب است بدانید که از هر 10 کیلو تریاک، یک کیلو مرفین بدست می آید و این محموله معادل بیش از 13 تن تریاک است.

جاسازی یک دستگاه کانتینر
نرم افزار موبایل ایلنا