کد خبر: 318242 A

مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران:

مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران از برگزاری مراسم بزرگداشت آیین‌های عاشورایی استان تهران خبر داد.

به گزارش ایلنا، رجبعلی خسروآبادی مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران با بیان آنکه ۸ آیین عاشورایی در تهران ثبت ملی ثبت شده است گفت استان تهران از آیین‌های قدیمی و پرشوری در ایام ماه محرم برخوردار است.

وی با بیان اینکه آنچه توسط امام حسین (ع) در عاشورا اتفاق افتاد قوی‌ترین فرهنگ عمومی در دنیا است، تصریح کرد: فرهنگ عاشورا، فرهنگی ماندگار، سازنده، تعالی بخش و باعث رشد است.

مدیر کل میراث فرهنگی تهران با بیان آنکه در طول تاریخ اسلام همیشه فرهنگ و هنر عزاداری‌های عاشورا با عشق مردمی نگه داشته شده است، افزود: وظیفه سازمان میراث فرهنگی در کنار مردم بودن برای حفظ آیین‌های عاشورایی در معرفی آن‌ها به جهانیان و آیندگان است.

خسروآبادی با بیان آنکه مراسم بزرگداشت آیین عاشورایی با مشارکت کامل دانشجویان برگزار می‌گردد افزود باید فرهنگ صحیح عزاداری عاشورا را به جوانان آموخت تا با درکی درست و صحیح از این میراث معنوی و فرهنگی با ارزش صیانت نمایند.

مدیر کل میراث فرهنگی تهران: نهضت سیدالشهدا (ع) را نهضتی بر گرفته از قرآن و دین دانست و افزود ترویج و حفظ آیین‌های عاشورایی معرفی هرچه بهتر پیام عاشورا به نسل‌های آینده است.

وی ادامه داد: مراسم بزرگداشت آیین‌های عاشورایی استان تهران روز یک شنبه ۱۷ابان ماه با مشارکت، مدیریت بافت تاریخی شهرداری منطقه ۱۲، دانشجویان مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۳۷ در سالن همایش‌های موزه آبگینه برگزار می‌شود.

آیین های عاشورایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر