کد خبر: 318274 A

رئیس سازمان امداد و نجات خبر داد:

رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به وقوع سیل در برخی استانها، گفت: تا کنون ۱۲ هزار و ۹۰۰ تن از متاثران از سیل و آبگرفتگی خدمات امدادی لازم را دریافت کرده و تخلیه آب از ۷۳۰ واحد مسکونی انجام شد.

به گزارش ایلنا،  ناصر چرخ‌ساز با اشاره به تحت تاثیر بودن ١٨ استان آذربایجان‌شرقی، ایلام، کردستان، کرمانشاه، لرستان، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، همدان، قزوین، گیلان، زنجان، فارس، چهارمحال و بختیاری، اصفهان، تهران، مرکزی، بوشهر و سمنان‏‏‏، اردبیل، مازندران و قم از سیل و آب‌گرفتگی، افزود: بر این اساس در ۷۱ شهرستان، ۱۴۴ شهر، روستا و مناطق عشایرنشین آسیب دید.

وی با اشاره به اسکان اضطراری یک هزار تن از متاثران از سیل و آب‌گرفتگی، تصریح کرد: بر این اساس تخلیه آب از ۹۰۰ واحد مسکونی با به‌کارگیری ۱۱۰ دستگاه موتورپمپ و لجن‌کش انجام شده و ۳۳ تن نیز به مناطق امن منتقل شدند.

چرخساز با اشاره به انتقال یک نفر از متاثران از سیل و آبگرفتگی به مراکز درمانی، تصریح کرد: در این زمینه خدمات امدادی لازم به ۹ مصدوم این حادثه ارائه و ۴ تن نیز به مراکز درمانی منتقل شدند.

وی با اشاره به منابع و تجهیزات بکارگیری شده در سیل و آبگرفتگی ۵ روز گذشته با مشارکت ۳۳۰ تیم عملیاتی شامل یک‌هزار و ۴۰۰ امدادگر و نجات‌گر، گفت: به این منظور خدمات امدادی لازم با بکارگیری ۲۲۵ دستگاه خودروی عملیاتی، ۱۹۰ دستگاه چادر، یکهزار و ۷۰۰ تخته پتو، ۵۰۰ تخته موکت، ۲۴۰ شعله والور، ۸۰۰ قوطی انواع کنسرو، ۸ هزار قرص نان و ۳ هزار و ۷۰۰ بطری ارائه شده است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر همچنین درباره عملیات امداد هوایی گفت: ‌در این زمینه با ۱۲سورتی پرواز ۹۰۰ کیلوگرم  اقلام امدادی برای سیل زدگان کوهدشت ارسال شد.

وی همچنین با اشاره به تاثیرپذیری ۱۰ استان کشور در ۲۴ ساعت گذشته از سیل و آب گرفتگی‏ اظهار کرد: ۱۱ شهرستان در استان های اردبیل، اصفهان، بوشهر، خوزستان، سمنان، فارس، قم، کهگلویه و بویراحمد، لرستان و مازندران تحت تاثیر سیل قرار گرفته و امدادرسانی به۵۱۰ تن در مناطق آسیب دیده ١٥شهر، روستا و مناطق عشایرنشین ارائه شد.

چرخساز با اشاره به اسکان اضطراری ۱۵۰ تن در این مدت‏، گفت: در این زمینه ۷ تن به مناطق امن منتقل و تخلیه آب از ١٠٠ واحد مسکونی انجام شد.

سیلاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر