کد خبر: 318982 A

رئیس سازمان بهزیستی در جمع خبرنگاران:

رئیس سازمان بهزیستی گفت: زمینه توانمندسازی جامعه هدف بهزیستی را فراهم خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، بندپی (رئیس سازمان بهزیستی کشور) در جمع خبرنگاران گفت: انعقاد تفاهم‌نامه سه‌جانبه میان سازمان بهزیستی، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای و معاونت تعاون وزارت رفاه در جهت توانمندسازی جامعه هدف بهزیستی است تا بتوانیم با هم‌افزایی و استفاده از ظرفیت‌های وزارتخانه مهارت، خلاقیت و در نهایت زمینه اشتغال پایدار جامعه هدف بهزیستی را فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 166 تعاونی فعال و 77 تعاونی نیمه‌فعال وجود دارد ادامه داد: قصد داریم علت عدم فعالیت تعاونی‌هایی را که دچار رکود هستند بررسی کرده و مشکلاتشان را برطرف کنیم تا بتوانیم نسبت به توانمندسازی جامعه هدف بهزیستی اقدام کنیم.

بندپی با تاکید بر اینکه در زمینه افزایش مهارت این افراد به لحاظ علمی و تخصصی کار نکرده‌ایم گفت: ظرفیت‌هایی در سازمان فنی و حرفه‌ای وجود دارد که می تواند در تقویت این افراد نقش داشته باشد و سازمان بهزیستی نیز برای جامعه هدف خود تسهیلاتی را در نظر گرفته است.

رئیس سازمان بهزیستی ادامه داد: در تبصره 16 قانون سال 94، هزار میلیارد تومان در قالب وام توسط دولت در نظر گرفته شده است که این وام ها در قالب حمایت تعاونی‌هایی است که از افراد دارای نبوغ و ایده حمایت می‌کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مدت این تفاهم‌نامه 3 سال بوده و مقدمات اجرای آن را فراهم کردیم.

 

بندپی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر