کد خبر: 319172 A

مقام مسئول در کمیته امداد:

مدیرکل امور اجرایی مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) بر لزوم راه‌اندازی شبکه‌های اجتماعی نیکوکاری در کشور تاکید کرد.

به گزارش ایلنا، محسن سنایی‌سامانی در جلسه با مدیران و مسئولان کمیته امداد استان زنجان اظهار کرد: نگاه کمیته امداد در بخش توسعه مشارکت‌های مردمی باید نگاهی هدایت‌کننده باشد.

وی با تاکید بر ایجاد شبکه‌های نیکوکاری اجتماعی افزود: حوزه مشارکت‌های مردمی باید ضمن مدیریت نقش رهبری داشته باشد.

مدیرکل امور اجرایی مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به برنامه‌های کمیته امداد در زمینه جلب و جذب مشارکت‌های مردمی، اظهار کرد: در برنامه ۲۰ ساله کمیته امداد ۷۵ درصد از درآمدهای این نهاد باید از حوزه مشارکت‌های مردمی و کمک مردم باشد که این امر در اساس‌نامه کمیته امداد نیز بیان شده است.

این مسئول با اشاره به اینکه ماهیت حوزه توسعه مشارکت‌های مردمی این است که از تکنیک‌های نوین استفاده کند، بیان کرد: بر همین اساس باید نسبت به تغییر سیستم‌های جذب درآمد‌ها اقدام کند.

سنایی‌سامانی با اشاره به اینکه کمیته امداد باید نسبت به شرایط خود در گذشته اقدام کرده و روش‌های به روز و بر اساس مقتضیات جامعه را اجرایی و عملیاتی کند، افزود: امروز شرایط متفاوت از گذشته است و باید بر همین اساس نسبت به جذب مشارکت‌های مردمی اقدام کرد.

وی با تاکید بر برنامه‌ریزی خیرمحور بیان کرد: باید با نیازسنجی نسبت به شناسایی ظرفیت خیرین و نیازسنجی نیازمندان اقدام کرده و بر همین اساس نسبت به جلب مشارکت‌های مردمی اقدام کنیم.

مدیرکل امور اجرایی مشارکت‌های مردمی کمیته امداد با اشاره به اینکه باید نیازسنجی انجام شده به مراکز استان‌ها نیز اعلام شود، افزود: بر همین اساس باید نسبت به بومی‌سازی فعالیت‌ها اقدام شود.

این مسئول با اشاره به اینکه وظیفه حوزه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد، شناسایی، جذب و تدوین و مستندسازی است، اضافه کرد: خوشبختانه اقدامات خوبی در این زمینه در کل کشور صورت گرفته است.

درآمد شبکه های اجتماعی کمیته امداد کمیته امداد امام خمینی مشارکت های مردمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر