کد خبر: 319438 A

معاون عملیات پلیس پیشگیری ناجا تشریح کرد؛

ایلنا: معاون عملیات پلیس پیشگیری ناجا از تشکیل جلسه ویژه با حضور روسای پلیس پیشگیری استان‌های کرمانشاه، ایلام و خوزستان برای بررسی و هماهنگی آخرین وضعیت آمادگی نیروهای پلیس پیشگیری در برقراری نظم و امنیت مراسم اربعین حسینی (ع) خبر داد و به تشریح اقدامات ستادی و اجرایی ویژه این مراسم پرداخت.

به گزارش ایلنا، سرهنگ عبدالرحمن میرزاخانی با اشاره برگزاری جلسه ویژه با حضور روسای پلیس‌های پیشگیری استان‌های درگیر در عملیات اربعین حسینی (ع) از جمله کرمانشاه، ایلام، خوزستان و نمایندگان ویژه پلیس‌های فرودگاه و راه آهن گفت: در این نشست، آخرین وضعیت آمادگی نیروهای پلیس پیشگیری در راستای برگزاری مراسم اربعین حسینی بررسی شد.

وی افزود: در پلیس پیشگیری ناجا با تشکیل قرارگاه «ابوذر» ویژه اربعین حسینی (ع)، تاکنون اقدامات فراوان و ویژه‌ای جهت تسهیل تردد زائران حسینی صورت گرفته است.

معاون عملیات پلیس پیشگیری ناجا در تشریح اقدامات این پلیس برای عملیات اربعین حسینی (ع) ادامه داد: در وهله نخست، با تشکیل جلسات و کار گروه، مشکلات و معایب مراسم اربعین حسینی (ع) سال گذشته بررسی شد.

این مقام مسئول ادامه داد: از کلیه استانهای درگیر در این عملیات، نیازمندی‌های مرتبط از جمله نیروی انسانی، تجهیزات، پشتیبانی بودجه، و امکانات زیست محیطی احصاء و اقدامات لازم جهت تامین آن صورت گرفت.

سرهنگ میرزاخانی بیان کرد: همچنین با همکاری مرزبانی، پلیس اطلاعات و امنیت عمومی (اداره کل گذرنامه)، هماهنگی لازم جهت افزایش گیت‌های خروجی و ورودی و ارائه نظرات کار‌شناسی پیشگیرانه در راستای افزایش نظم و امنیت در این مبادی انجام شد.

این مقام مسئول اضافه کرد: پلیس پیشگیری با ابلاغ دستورالعمل ویژه مراسم اربعین حسینی و مکاتبات و پیگیری‌های مناسب با مقامات کشوری، سازمان‌ها و موسسات دولتی و خصوصی درگیر در این مراسم همچنین ایجاد هماهنگی لازم برای وحدت رویه در ارائه خدمات رفاهی در مسیرهای منتهی به مرز از طریق ایجاد ایستگاه‌های صلواتی و نظارت پلیس، اقدام کرده است.

وی تامین روشنایی معابر منتهی به مرز جهت تسهیل در تردد زائران، استفاده از ظرفیت موسسات حفاظتی و مراقبتی زیر نظر مرکز انتظام پلیس پیشگیری ناجا، هماهنگی لازم با دستگاه‌هایی همچون هواپیمایی کشوری، ‌راه آهن و پایانه‌ها به جهت افزایش ظرفیت برای انتقال زائران به شهرهای خود و بالعکس را از دیگر تمهیدات پلیس پیشگیری برشمرد.

سرهنگ میرزاخانی ادامه داد: یکی از اقدامات شاخص برای عملیات امسال پیش بینی ایستگاه‌های خدمات قضائی پلیس در مبادی و پایانه‌های مرزی می‌باشد که در صورت بروز مشکل و وقوع جرایم به مردم خدمات لازم ارائه خواهد شد.

معاون عملیات پلیس پیشگیری ناجا همچنین از پیش بینی به کارگیری ۳ هزار نفر نیروی فعال در حوزه پلیس پیشگیری خبر داد و گفت: این تعداد نیرو از طریق حضور داوطلبانه کارکنان جهت خدمت به زائران ابا عبدالله حسین (ع) سرور و سالار شهیدان تامین خواهد شد و این افتخاری عظیم برای پلیس است.

اربعین حسینی (ع)
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر