کد خبر: 319642 A

رییس پلیس راه راهور ناجا:

رئیس پلیس راه راهور ناجا با بیان اینکه طبق قانون هر سه سال یکبار نرخ جریمه‌های رانندگی باید افزایش یابد، گفت: افزایش نرخ جریمه‌های رانندگی در کمیسیون اجتماعی دولت همچنان در حال بررسی بوده و هنوز نتیجه‌ای از آن به دست نیامده است.

به گزارش ایلنا، محمدحسین حمیدی با اشاره به آخرین تمهیدات پلیس راهنمایی و رانندگی گفت: پلیس با توجه به ظرفیت های قانونی حداکثر تلاش خود را برای اعمال نظارت بر رفتار رانندگان پرتخلف و ارتقای ایمنی عبور و مرور خودروها انجام می دهد تا تصادفات رانندگی را به حداقل برساند لذا خروجی اقداماتی که طی سال های اخیر در این راستا انجام شده قابل مشاهده است اما کافی نیست.

وی افزود: قانون راهنمایی و رانندگی بعد از 40 سال از زمان تصویب خوشبختانه 4 سال گذشته اصلاح شد که تحرک خوبی را در حوزه ایمنی ایجاد کرد اما ایراداتی دارد که نیازمند اصلاح مجدد است.

حمیدی به افزایش نرخ جریمه ها اشاره کرد و گفت: طبق قانون هر سه سال یکبار نرخ جریمه های رانندگی باید افزایش یابد که از اسفند 93 باید به تناسب تورم اعمال می شد اما متاسفانه هنوز محقق نشده است.

وی افزود: در این زمینه تاکید پلیس راه، وزارت راه و شهرسازی، وزارت کشور و وزارت دادگستری بر ارتقای اقدامات بازدارنده برای جلوگیری از تخلفات رانندگی است اما افزایش نرخ جریمه های رانندگی در کمیسیون اجتماعی دولت همچنان در حال بررسی بوده و هنوز نتیجه ای از آن به دست نیامده است.

وی تجهیز محورهای شریانی کشور به سامانه های ثبت تخلفات رانندگی را از دیگر اقدامات بازدارنده در جهت کنترل تخلفات رانندگی و کاهش تصادفات عنوان کرد و گفت: 70 درصد از تصادفات رانندگی ناشی از عامل انسانی است لذا باید در جهت تغییر رفتار پرخطر رانندگان اقدام کنیم.

حمیدی با بیان اینکه در حال حاضر با همکاری پلیس راه و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای حدود 400 دوربین ثبت تخلفات رانندگی در محورهای شریانی کشور نصب شده است گفت: با اقدامات وزارت راه و شهرسازی 1879 سامانه ثبت تخلف تا سال 97 در محورهای شریانی کشور نصب می شوند.

رئیس پلیس راه راهور ناجا با بیان اینکه اولویت نصب این دوربین ها در مسیرهای پرتردد و پرتصادف است افزود: عملیات اجرایی نصب برخی از این دوربین ها آغاز شده و تا پایان امسال برخی محورهای اصلی کشور به بیش از 200 سامانه ثبت تخلف تجهیز می شوند تا شاهد تغییر رفتار پرخطر برخی رانندگان باشیم.

افزایش نرخ جریمه‌های رانندگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر