کد خبر: 320686 A

فرمانده نیروی انتظامی در خصوص تجمعات اخیر در برخی از استان‌های کشور گفت: هم اکنون در شهرهایی که تجمع بوده وضعیت آرام است و مردم با پلیس همکاری خوبی داشتند.

به گزارش ایلنا به نقل از  پایگاه خبری پلیس سردار «حسین اشتری» در حاشیه نشست تخصصی روسای ادارات مبارزه با سرقت پلیس آگاهی سراسر کشور از کاهش ۷ درصدی سرقت در ۷ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه در سال قبل خبر داد و گفت: امیدواریم با تلاش پلیس این روند همچنان تا پایان سال ادامه داشته باشد.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: این نشست با هدف آمادگی بیشتر برای مبارزه با سرقت و اقدامات پیشگیرانه با حضور اساتید مجرب در این حوزه برگزار شد. همچنین معاونان مبارزه با سرقت استان‌های سراسر کشور امروز دور هم جمع شدند تا برنامه‌های پیش رو را بررسی و نقاط قوت و ضعف را احصاء کنند.

وی ادامه داد: امیدواریم با برگزاری این نشست، اقدامات پیشگیرانه و مقابله‌ای ما افزایش یابد و آمار‌ها نیز نشان می‌دهدکه جرم سرقت در ۷ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه در سال قبل حدود ۷ درصد در کل کشور کاهش داشته است. امیدواریم با تلاش پلیس این روند همچنان تا پایان سال ادامه داشته باشد.

فرمانده نیروی انتظامی، در خصوص سرقت‌های مسلحانه نیز بیان داشت: کاهش یا افزایش این نوع سرقت در استان‌ها متفاوت است اما در مجموع شاهد کاهش آمار این جرم هستیم البته اکثر سرقت‌های مسلحانه شناسایی و کشف می‌شوند. در قرارگاه مبارزه با سرقت ۱۴ استان هدف را مشخص کردیم که ۷۵ درصد سرقت‌ها در این استان‌ها صورت می‌گرفت و در این قرارگاه با تمرکز بر این استان‌ها وضعیت را نسبت به گذشته بهبود دادیم هرچند تا رسیدن به وضعیت مطلوب فاصله داریم و باید بیشتر تلاش کنیم.

سردار اشتری در خصوص تجمعات اخیر در برخی از استان‌های کشور نیز گفت: هم اکنون در شهرهایی که تجمع بوده وضعیت آرام است و مردم با پلیس همکاری خوبی داشتند.

سرقت کاهش سرقت تجمعات مردمی همکاری پلیس و مردم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر