کد خبر: 320732 A

معاون مدیر کل نظارت و ارزیابی فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو از مردم خواست لوازم آرایشی را از مترو‌ها و کنارخیابان خرید نکنند.

به گزارش ایلنا از سازمان غذا و دارو،  مصطفی اسماعیلی افزود: مصرف کنندگان لوازم آرایشی و بهداشتی، داروخانه‌ها و مراکز دارای مجوزهای لازم برای فروش محصولات آرایشی و بهداشتی را برای خرید انتخاب کنند و خرید از سایر مراکز از جمله مترو‌ها و کنار خیابان توصیه نمی‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در این زمینه مکاتباتی با شهرداری شده تا با فروشندگان محصولات آرایشی و بهداشتی در مترو و کنار خیابان‌ها، برخوردهای لازم صورت گیرد.

وی یادآور شد: همه محصولات آرایشی و بهداشتی که به صورت قانونی وارد می‌شوند و برچسب اصالت دارند از لحاظ کیفیت و سلامت مشکلی ندارند.

معاون نظارت و ارزیابی فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد: ضابطه‌های واردات محصولات آرایشی و بهداشتی در این اداره تدوین شده و مطابقت این محصولات با استانداردهای بین المللی و داخلی الزامی است.

اسماعیلی گفت: متاسفانه بسیاری از محصولات آرایشی به صورت قاچاق وارد کشور می‌شود بنابراین لازم است دستگاه‌های مربوطه از ورود آن‌ها جلوگیری کنند.

مترو لوازم ارایش دست فروش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر