کد خبر: 323358 A

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر خبر داد:

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر جزئیات عملیات سیل و آب‌گرفتگی و برف و کولاک ۲۴ ساعت گذشته در کشور را تشریح کرد.

به گزارش ایلنا، ناصر چرخساز با اعلام گزارش عملیات سیل و آب‌گرفتگی در ٢۴ ساعت گذشته، گفت: 4 شهرستان در سه استان خوزستان، کرمانشاه و گیلان از سیل و آب‌گرفتگی متاثر شده و بر این اساس ۱۴ شهر و روستا آسیب دیدند.

وی با اشاره به امدادرسانی به ١٨٠ تن در سیل و آب‌گرفتگی، افزود: بر این اساس ۶ تن از مصدومان سرپایی درمان شده و ۲ تن نیز در مسجد سلیمان، روستای پرنوشته مفقود شدند که امدادرسانی و عملیات جست‌وجو مفقودین در مسجد سلیمان ادامه دارد.

رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال‌احمر با اشاره به اینکه در عملیات امداد و نجات ۲۴ ساعت گذشته ۱۲ تیم شامل ۴٣ امدادگر و نجاتگر خدمت‌رسانی کردند، تصریح کرد: بر این اساس برای تخلیه آب از هفت واحد مسکونی پنج دستگاه موتورپمپ به کار گرفته شد.

وی همچنین با اشاره به عملیات برف و کولاک در ۴٨ ساعت گذشته در پنج استان آذربایجان‌شرقی، اردبیل، چهارمحال و بختیاری، زنجان و لرستان، عنوان کرد: بر این اساس امدادرسانی‌ها به ٢٠٠ تن از متاثران ارائه و ۵ تن از خدمات اسکان اضطراری استفاده کرده و عملیات رهاسازی برای ۳۸ دستگاه خودرو انجام شد.

سیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر