کد خبر: 325770 A

معاون پشتیبان آموزش و پرورش خبر داد:

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با اظهار امیدواری نسبت به اینکه با هدف گذاری مثبت در برنامه ششم توسعه اقدامات خوبی در سالهای آینده در زمینه توسعه عدالت آموزشی صورت پذیرد، گفت: پیش بینی ما در برنامه ششم توسعه برای سرانه مدارس دست یافتن به مرتبه‌ای است که مدیران ما دیگر دغدغه تأمین هزینه‌های ضروری مدرسه را نداشته باشند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید محمد بطحایی در حاشیه دومین کنفرانس توسعه وعدالت آموزشی با اشاره اینکه بین مناطق برخوردار و کم برخوردار به لحاظ امکانات فاصله وجود دارد، اظهار داشت: البته شاخص‌ها نشان می‌دهد که دسترسی دانش آموزان به فرصت‌های آموزشی رو به افزایش است؛ اما سرعت این پیشرفت کم است و باید تلاش جدی تری در این زمینه صورت گیرد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه مهم‌تر از عدالت آموزشی کمی، عدالت کیفی است، خاطرنشان کرد: اگر در گذشته دانش آموزانی را داشتیم که در برخی مناطق امکان ادامه تحصیل را نداشتند، امروز این شرایط مهیا شده است که البته کیفیت تحصیل در آن‌ها بالا نیست. در همین تهران کیفیت آموزش در مناطق مختلف متفاوت است.

بطحایی با اظهار امیدواری نسبت به اینکه با هدف گذاری مثبت در برنامه ششم توسعه اقدامات خوبی در سالهای آینده در زمینه توسعه عدالت آموزشی صورت پذیرد، گفت:  پیش بینی ما در برنامه ششم توسعه برای سرانه مدارس دست یافتن به مرتبه‌ای است که مدیران ما دیگر دغدغه تأمین هزینه‌های ضروری مدرسه را نداشته باشند.

وی همچنین به بیمه تکمیلی فرهنگیان اشاره کرد و گفت:  روش جدیدی را برای اجرای بیمه تکمیلی فرهنگیان در سال جاری در پیش گرفتیم که مشکلات آن کمتر شده است و امیدواریم با تکمیل این روند رضایت فرهنگیان را به طور کامل به دست بیاوریم.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد:  درصدد هستیم فرانشیز حق بیمار را از محل بیمه تکمیلی تأمین کنیم و در این صورت همکار فرهنگی که به این مراکز درمانی مراجعه می‌کند، از پرداخت فرانشیز معاف خواهد شد؛ البته فرهنگیان بدانند که پیشرفت در بیمه تکمیلی به موازات پیشرفت در طرح تحول سلامت محقق خواهد شد.

برنامه ششم توسعه بیمه تکمیلی فرهنگیان کنفرانس توسعه و عدالت آموزشی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر