کد خبر: 327051 A

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر :

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با تشریح جزئیات ‌امدادرسانی جمعیت هلال‌احمر به زائران حسینی در ۱۱ روز گذشته، گفت: ۳۳ هزار و ۳۶۳ زائر از اول آذر ماه تا ساعت ۹ صبح امروز ۱۲ آذر، خدمات امدادی لازم را دریافت کرده و علاوه بر درمان سرپایی ۹ هزار و ۳۳ زائر، ۷۱ تن نیز به مراکز درمانی منتقل شدند.

به گزارش ایلنا،ناصر چرخ‌ساز با اعلام این خبر گفت: از ابتدای آذر تا ساعت ۹ صبح ۱۲ آذر ماه، ۴۲ هزار و ۴۶۷ زائر به پایگاه‌های ارائه خدمات امدادی هلال‌احمر مراجعه کرده‌اند.

وی با اشاره به عملیات امداد هوایی در طرح ملی امداد و نجات اربعین از دوم آذر تا کنون، گفت: تا کنون ۱۱۴ سورتی پرواز انجام و در مجموع ۲۷ مصدوم از استان ایلام به مراکز درمانی منتقل و همچنین در این عملیات‌های پروازی ۴۴ نیروی عملیاتی و ۵ هزار کیلوگرم اقلام امدادی نیز جابه جا شده است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با اشاره به انجام عملیات جاده‌ای در طرح ملی امداد و نجات اربعین، عنوان کرد: از چهارم آذر تا کنون، ۳۶ مورد عملیات جاده‌ای (ایلام: ۲۷عملیات، خوزستان ۳ عملیات، اصفهان: یک عملیات، مرکزی: ٢ عملیات، سمنان: یک عملیات، مازندران ۱ عملیات و عراق یک عملیات) انجام شده و به ۴۴۵ حادثه‌دیده خدمات لازم ارائه شده است.

وی با اشاره به امدادر سانی به ۱۳۴ تن در این حوادث و ارائه خدمت به ۱۷۹ مصدوم این حوادث، عنوان کرد: بر این اساس ۶۰ مصدوم زمینی و ۷ مصدوم نیز هوایی به مراکز درمانی منتقل شدند؛ به علاوه ۱۷ تن از زائران به شکل سرپایی درمان و عملیات رهاسازی برای ۱۳ تن از مصدومان انجام شد.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر وی با بیان اینکه ۷۰ پایگاه و پست ثابت، موقت و سیار درون مرزی در این طرح فعال است، اظهار کرد: بر این اساس در طرح ملی امداد و نجات اربعین حسینی ۶۳ دستگاه آمبولانس، ۲۹ دستگاه موتورسیکلت آمبولانسی، ۲۴ دستگاه خودروی عملیاتی، هفت دستگاه خودروی فرماندهی و ارتباطی، چهار دستگاه اتوبوس آمبولانسی و پنج فروند بالگرد برای ارائه خدمات امدادی به زائران بکارگیری شده است.

اربعین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر