کد خبر: 327071 A

رئیس ستاد اربعین شهرداری تهران اعلام کرد:

ایلنا: رئیس ستاد اربعین شهرداری تهران از جمع‌آوری روزانه هشت هزار تن زباله از شهر کربلا توسط نیروهای شهرداری تهران با کمک نیروهای شهرداری کربلا خبر داد.

به گزارش ایلنا، مجتبی عبداللهی اظهار کرد: بر اساس آمارها بیش از 20 میلیون زائر در شهر کربلا حضور دارند و اکثر زائرانی که از شهرهای دیگر عراق به کربلا می‌آیند بعد از سلام و زیارت مرقد مطهر سید و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع) از شهر خارج می شوند، اما زائران ایرانی که به شهر کربلا می‌آیند چند روزی در این شهر مستقر می‌شوند بنابراین تمهیدات لازم برای رفاه حال تمامی زائران در کربلای معلی از سوی شهرداری تهران دیده شد تا خدمات‌رسانی مطلوبی به زائران داشته باشیم و این کوچک‌ترین خدمتی است که می توانیم در این راستا انجام دهیم.

وی با اشاره به جمع آوری زباله از شهر کربلا گفت: نیروهای شهرداری تهران با کمک نیروهای شهرداری کربلا روزانه هشت هزار تن زباله جمع آوری می کنند. هر یک ساعت مخازنی که در سطح شهر کربلا وجود دارد، با استفاده از خودروهای شهرداری تهران تخلیه می‌شود.

رئیس ستاد برگزاری مراسم اربعین شهرداری تهران با بیان این که زباله‌های شهر نجف نیز توسط نیروهای شهرداری نجف جمع آوری می شود، اظهارکرد: تیمی از نیروهای شهرداری تهران در شهر نجف مستقر هستند تا با توجه به حجم وسیع زباله در شهر به نیروهای شهرداری این شهر کمک کنند.

وی با بیان اینکه شهرداری تهران قراردادهایی را در راستای کمک‌رسانی به این شهر امضا کرده و به همین دلیل ماشین آلات شهر تهران در شهر نجف مستقر هستند تا زباله های این شهر را جمع آوری کنند تصریح کرد: ماشین‌های کوچک، زباله‌ها را به زمین‌هایی که از قبل به‌عنوان ایستگاه‌های میانی تعیین شده است انتقال می دهند.

به گفته عبداللهی با آموزش‌هایی که به نیروهای خدمات شهری داده شده است، خودروهای بزرگتر پس از جمع آوری زباله ها از ایستگاه‌های میانی، آن‌ها را به بیرون از شهر انتقال می دهند.

راهپیمایی اربعین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر