کد خبر: 327274 A

رئیس سازمان غذا و دارو:

معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو از برخورد جدی این سازمان با کوچک‌ترین تخلف در واحدهای غذایی خبر داد.

به گزارش ایلنا از سازمان غذا و دارو، رسول دیناروند افزود: طی چند سال اخیر دستگاه های نظارتی، قوی‌تر شده اند و با تخلفات با جدیت برخورد می کنند؛ از جمله اینکه وضعیت نظارت بر محصولات سلامت محور هم بسیار بهتر شده است.

وی گفت: کالاهای دارای مجوز از سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت، کالاهایی به شمار می آیند که می توان آن ها را با اطمینان مصرف کرد به همین علت اگر واحدی غذایی دارای مجوز، کوچک ترین تخلفی را انجام دهند حتما با جدیت با آن واحد برخورد می شود.

معاون وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی یاد آور شد: با توجه به نظارت هایی که صورت می گیرد و حساسیتی که مردم دارند و در نتیجه کمک دولت، در جهت ارتقاء کیفیت و سلامت فرآورده های غذایی در کشور پیش می رویم.

رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به دو نوع تولید کننده صنعتی و سنتی غذا در کشور ، خاطرنشان کرد: صنعت غذایی ایران، صنعتی پیشرو است و خوشبختانه در این عرصه صادرات بسیار خوبی نیز داریم.

وی گفت: در زمان حاضر 11 هزار واحد غذایی مجوز تولید صنعتی دارند؛ این در حالی است که تولید کننده های غیر صنعتی یا سنتی بالغ بر هزاران واحد صنفی هستند که واحدهای صنعتی به شمار نمی‌آیند.

وی در بخش دیگری از سخنانش به مردم توصیه کرد که حتما لبنیات پاستوریزه به ویژه شیر کم چرب را در سفره غذایی خود داشته باشند.

طبق آمار اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سرانه مصرف شیر در ایران اکنون، 70 تا 80 کیلوگرم در سال است این در حالی است که این میزان در کشورهای توسعه یافته به 300 کیلوگرم می رسد.

کاهش مصرف شیر طی سال های گذشته موجب شده است تا تراکم استخوان ایرانیان نیز کاهش یابد و آنان را برای ابتلا به بیماری های مختلف بویژه پوکی استخوان، مستعد سازد.

 

سازمان غذا و دارو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر