کد خبر: 327278 A

در هفت ماهه سال جاری رخ داد؛

در هفت ماهه سال جاری ۱۰ هزار و ۵۵۰ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات حوادث رانندگی ۱۰ هزار و ۹۱۰ نفر بود ۳.۳ درصد کاهش یافته است.

به گزارش ایلنا، سازمان پزشکی قانونی کشور،اعلام کرد: در هفت ماهه امسال از کل تلفات حوادث رانندگی هشت هزار و ۸۸ نفر مرد و دو هزار و ۴۶۲ نفر زن بودند. همچنین از کل متوفیات حوادث رانندگی دو هزار ۸۰۴ نفر در محورهای دورن شهری، شش هزار و ۸۹۸ نفر در مسیرهای برون شهری، ۸۰۱ نفر در جاده های روستایی و ۴۷ نفر در مسیرهایی نامعلوم جان خود را از دست داده‌اند.

در این مدت ۱۹۵ هزار و ۱۴۲ نفر نیز در تصادفات رانندگی مصدوم شدند و به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که ۱۳۹ هزار و ۳۶۱ نفر از آنان مرد و مابقی زن بودند. این در حالی است که آمار مصدومان حوادث رانندگی در مدت مشابه سال قبل ۱۹۳ هزار و ۶۷۵ نفر بوده؛ آمار مصدومان حوادث رانندگی بر اساس آمارهای موجود در هشت دهم درصد افزایش داشته است.

این گزارش می افزاید در هفت ماهه امسال استان های فارس با ۸۸۷ فوتی، خراسان رضوی با ۸۸۰ فوتی و تهران با ۷۶۴ فوتی بیشترین و استان‌های ایلام با ۸۸، کهگیلویه و بویر احمد با ۱۰۵ و خراسان جنوبی با ۱۲۹ فوتی کمترین آمار تلفات حوادث رانندگی را داشته اند.

همچنین در مهر ماه امسال نیز یکهزار و ۵۴۴ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست داده اند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۳.۷ درصد کاهش یافته است. از این تعداد یکهزار و ۲۲۵ نفر مرد و ۳۱۹ نفر زن بودند.

در این مدت ۲۸ هزار و ۲۱۶ مصدوم حوادث رانندگی به مرکز پزشکی قانونی مراجعه کرده‌اند که نسبت به مهر ماه سال گذشته با افزایش سه درصدی مواجه بوده است.

تصادفات رانندگی سازمان پزشکی قانونی کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر