کد خبر: 327290 A

رئیس جمعیت هلال‌احمر روز گذشته به‌ منظور شرکت در سی و دومین کنفرانس بین‌المللی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر و شرکت در افتتاحیه بیستمین مجمع عمومی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر، به ژنو رفت.

به گزارش ایلنا، سید امیرمحسن ضیائی به منظور شرکت در کنفرانس بین‌المللی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر ( که چهارشنبه و پنج‌شنبه این هفته 18 و 19 آذر برگزار می‌شود) به ژنو رفت و روز گذشته در افتتاحیه بیستمین مجمع عمومی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر که با حضور رؤسا و دبیران ۱۸۹ جمعیت ملی برگزار شد، شرکت کرد.

در ابتدای این نشست تاداترو کونوئه، رئیس فدراسیون بین‌المللی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر، با توجه به چالش‌های بشردوستانه پیش‌رو در سوریه، در بخشی از سخنان خود، به زبان عربی صحبت کرده و از رنج و آلام مردم سوریه به‌ خصوص پناهندگان و آوارگان سوری و ضرورت توجه به این مهم، سخن گفت.

در این جلسه مجمع، جمعیت صلیب‌سرخ توالوو به عنوان صدو و نودمین جمعیت صلیب‌سرخ و هلال‌احمر شناخته و معرفی شد.

بر اساس این گزارش، شرکت در شورای نمایندگان فدراسیون بین‌المللی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر، جلسه فوق‌العاده هیات حاکمه، کنفرانس بین‌المللی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر و دیدار با روسای جمعیت‌های ملی از دیگر برنامه‌های سفر رئیس جمعیت هلال‌احمر کشورمان به ژنو است.

همزمان و در حاشیه برگزاری بیستمین مجمع‌عمومی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر، جمعیت هلال‌احمر کشورمان در نمایشگاه جنبی توانمندی‌های جمعیت‌های ملی شرکت کرده و زمینه‌های مختلف فعالیت‌ هلال‌احمر ایران در قالب تصاویر و بروشور، اقلام ارسالی از سوی سازمان‌ها و معاونت‌های مختلف جمعیت به نمایش گذاشته شده است.

جمعیت هلال احمر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر