کد خبر: 327308 A

رییس سازمان امداد و نجات اعلام کرد:

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با تشریح جزئیات ‌امدادرسانی جمعیت هلال‌احمر به زائران حسینی در ۱۳ روز گذشته، گفت: ۴۶ هزار و ۲۳۴ زائر از اول آذر ماه تا ساعت ۹ صبح امروز ۱۴ آذر، خدمات امدادی لازم را دریافت کرده و علاوه بر درمان سرپایی ۱۰ هزار و ۳۰۰ زائر، ۷۷ تن نیز به مراکز درمانی منتقل شدند.

به گزارش ایلنا، ناصر چرخ‌ساز با اعلام این خبر گفت: از ابتدای آذر تا ساعت ۹ صبح ۱۴ آذر ماه، ۵۶ هزار و ۶۱۱ زائر به پایگاه‌های ارائه خدمات امدادی هلال‌احمر مراجعه کرده‌اند.

وی با اشاره به انجام عملیات جاده‌ای در طرح ملی امداد و نجات اربعین، عنوان کرد: از چهارم آذر تا کنون، ۴۸ مورد عملیات جاده‌ای (ایلام ۳۷ عملیات، خوزستان ۴ عملیات، اصفهان یک عملیات، مرکزی دو عملیات، سمنان یک عملیات، مازندران یک عملیات، کرمانشاه یک عملیات و عراق یک عملیات) انجام شده و به ۴۴۵ حادثه‌دیده خدمات لازم ارائه شده است.

چرخ‌ساز با اشاره به امدادرسانی به ۱۷۷ تن در این حوادث و ارائه خدمت به ۲۲۰ مصدوم این حوادث، عنوان کرد: بر این اساس ۷۸ مصدوم به صورت زمینی و هفت مصدوم نیز هوایی به مراکز درمانی منتقل شدند؛ به علاوه ۱۷ تن از زائران به شکل سرپایی درمان و عملیات رهاسازی برای ۲۱ تن از مصدومان انجام شد.

۲۹۲ عملیات در ۷۲ ساعت گذشته

رئیس سازمان امداد و نجات همچنین به انجام ۲۹۲ مورد عملیات در ۷۲ ساعت گذشته اشاره و اظهار کرد: در این مدت ۱۰ هزار و ۳۲۲ تن در حوادث آسیب دیده و ۷ هزار و ۸۵۶ تن خدمات امدادی لازم را دریافت کردند.

چرخ‌ساز با اشاره به نجات جان ۳۱۴ تن با تلاش ۷۲ ساعته امدادگران و نجاتگران، اظهار کرد: بر این اساس ۲۴۰ تن به مراکز درمانی منتقل و ۸۶۶ تن سرپایی درمان شدند.

وی به اسکان اضطراری ۲ هزار و ۶۰۰ تن اشاره و عنوان کرد: همچنین ۴۵ مورد عملیات رهاسازی نیز انجام شده است.

وی با بیان اینکه ۷۰ پایگاه و پست ثابت، موقت و سیار درون مرزی در این طرح فعال است، اظهار کرد: بر این اساس در طرح ملی امداد و نجات اربعین حسینی ۶۳ دستگاه آمبولانس، ۲۹ دستگاه موتورسیکلت آمبولانسی، ۲۴ دستگاه خودروی عملیاتی، هفت دستگاه خودروی فرماندهی و ارتباطی، چهار دستگاه اتوبوس آمبولانسی و پنج فروند بالگرد برای ارائه خدمات امدادی به زائران بکارگیری شده است.

امداد و نجات جمعیت هلال احمر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر