کد خبر: 327362 A

رئیس سازمان حج خبر داد؛

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: افرادی که از گروه خود جدا و گم شدند و یا به مسیر برگشت از کشور عراق آشنایی ندارند، به سمت پایانه مرزی شلمچه راهنمایی می‌شوند.

به گزارش ایلنا، سعید اوحدی اظهارداشت: مشکلات زائران نسبت به سال گذشته کمتر بود اما امسال با بارندگی‌هایی که در مرزها شاهد بودیم، به ویژه در مرز مهران، زائران با مشکل مواجه شدند.

وی افزود: پارکینگ هایی که برای خودروها در مهران در نظر گرفته شده، محدودیت‌های خودش را داشت و  دیروز در هنگام بارندگی، خروج خودروها را با مشکل مواجه کرد.

اوحدی، اظهار کرد: از زائران تقاضا داریم که خیلی عجله در بازگشت نداشته باشند. در مسیر بازگشت موکب‌های ایرانی در مرزها، منتظر زائران هستند و درخصوص اسکان و تغذیه خدمات رسانی خواهند کرد.

وی درباره کسانی که مدارک خود را گم کرده‌اند، گفت: ایستگاه هایی با نام راهنمای زائر، افراد را راهنمایی خواهند کرد؛ ضمن اینکه افرادی که از گروه خود جدا و گم شدند و یا عدم آشنایی به مسیر برگشت از کشور عراق را دارند، به سمت پایانه مرزی شلمچه راهنمایی شده و به عبارت دیگر گمشدگان از مرز شلمچه وارد کشور شده و توسط ستاد اربعین در خرمشهر و مجموعه حج و زیارت استان خوزستان، عملیات راهنمایی و انتقال آنها به استان‌های مقصد انجام می‌ شود.

اوحدی در پایان با بیان این مطلب که با حجم ترافیک در مرز مهران و جاده های منتهی به ایلام مواجه هستیم، افزود: به زائران توصیه می کنیم از پایانه های مرزی چزابه و شلمچه عبور کنند و وارد کشور شوند چرا که مرز چزابه نیم ساعت تا ۴۵ دقیقه تفاوت زمانی با مهران داشته و امکانات مرز چزابه به مراتب بیشتر است و زائران با راحتی و سهولت به استان های مقصد خود خواهند رسید.

رئیس سازمان حج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر