کد خبر: 327497 A

سرهنگ حمیدی در گفت‌وگو با ایلنا مطرح کرد:‌

ایلنا: رئیس پلیس راه راهوار ناجا از کمبود اتوبوس‌های برون شهری در شهر مهران انتقاد کرد و گفت: متاسفانه کمبود اتوبوس‌های برون شهری برای جابجایی زائران اربعین به مبادی اولیه موجب معطلی چندین ساعته آنها در پایانه موقت اتوبوسرانی مهران شده است.

سرهنگ محمدحسین حمیدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به کمبود اتوبوس برای جابجایی زائران اربعین در پایانه اتوبوسرانی مهران گفت: متاسفانه از ساعت 23 شامگاه جمعه در پایانه موقت اتوبوسرانی مهران با کمبود شدید اتوبوس مواجه بودیم. به طوری که مسافران در این پایانه ساعت‌ها در هوای سرد در انتظار اتوبوس ماندند.

وی با اشاره به اینکه حداقل دو هزار دستگاه اتوبوس برای جابجایی زائران در مهران نیاز است، اظهار کرد: در خوشبینانه‌ترین حالت ممکن 50درصد اتوبوس‌های مورد نیاز در مهران فعالیت دارند.

سرهنگ حمیدی با بیان اینکه با برنامه‌ریزی‌ صورت گرفته هیچ مشکلی برای جابجایی زائران در پایانه مرزی تا پایانه موقت اتوبوسرانی وجود نداشته است، گفت:‌متاسفانه کمبود اتوبوس‌های برون شهری به مشکلی جدی برای زائران در مهران تبدیل شده است.

وی با اشاره به پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر کاهش شدید دما در منطقه مهران گفت:‌ براین اساس در صورتی که مشکل کمبود اتوبوس‌ها در پایانه موقت مهران رفع نشود، زائرانی که حداقل امکانات گرمایشی را ندارند، با مشکل جدی مواجه‌ شوند.

رئیس پلیس راه راهور در مورد آخرین وضعیت ترافیکی مهران یادآور شد: ترافیک خروجی از مهران علیرغم پرحجمی روان است.

وی از دستگاه‌های مسئول خواست هرچه سریع‌تر نسبت به تامین اتوبوس‌های مورد نیاز برای جابجایی زائران در مهران اقدام کنند. سرهنگ حمیدی همچنین در مورد آخرین وضعیت‌ راه‌های کشور متذکر شد: برابر آخرین اطلاعات دریافتی در استان آذربایجان غربی ( اکثر محورها)، استان آذربایجان شرقی محورهای اهر - مشکین‌شهر و تبریز - میانه، استان اردبیل محورهای اردبیل - سراب و اردبیل - آستارا، استان گیلان محورهای پونل - خلخال، اسالم - خلخال و سیاهکل - دیلمان و استان مازندران ارتفاعات محور چالوس - کرج بارش برف و استان گیلان در اکثر محورها و غرب استان مازندران بارش باران گزارش شده است.

وی افزود: در استان ایلام محور مهران - ایلام، استان البرز باند شمالی آزاد راه تهران کرج از پل کلاک تا پل فردیس و باند شمالی آزادراه تهران - فردیس از پل فردیس تا مهر ویلا ترافیک نیمه‌سنگین است. همچنین در استان اردبیل محور اسالم - خلخال به دلیل کولاک شدید و یخبندان تردد بدون زنجیر چرخ امکان پذیر نیست.

سرهنگ حمیدی پایانه مرزی مهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر