کد خبر: 332322 A

لاریجانی خبر داد:

معاون آموزشی وزیر بهداشت با اعلام اینکه ۵۰ ماموریت به دانشگاه های مختلف واگذار شده، تاکید کرد: با توجه به ظرفیت‌های دانشگاه‌ها این ماموریت ها نیز متفاوت در نظر گرفته شده اند.

به گزارش ایلنا، باقر لاریجانی در "نشست کلان منطقه 10 آمایش" که با حضور روسا و معاونین آموزشی دانشگاه های علوم پزشکی مستقر در این کلان منطقه و به منظور اجرایی نمودن بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی در اولین روز دیماه برگزار شد، ضمن تشکر از حضور همه روسای دانشگاه های علوم پزشکی منطقه ده آمایش سرزمینی اظهار کرد: کلان منطقه 10 به لحاظ سابقه،‌ تعداد اساتید، دانشجویان، تعداد رشته های موجود و ... نقش مهمی را در آموزش علوم پزشکی کشور به عهده دارد و بر همین اساس ماموریت های مشخص و مهمی به این دانشگاههای سپرده شده است.

معاون آموزشی وزیر بهداشت در ادامه گفت: ماموریت های دانشگاه ها همگی در راستای پیشبرد اهداف برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی و تعالی علوم پزشکی در کل کشور است و در منطقه ده آمایش با برگزاری جلسات منظم می توان به خوبی جوانب تمامی امور موردنظر را مورد بحث و بررسی قرار داد.

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی تهران در بحث های مربوط به اخلاق حرفه ای، دانشگاه علوم پزشکی ایران در مبحث اعتبار بخشی و سایر دانشگاه ها نیز با ماموریت های ویژه ای فعالیت می کنند.

دکتر لاریجانی تاکید کرد: هدف اصلی از همه این نشست ها و تقسیم بندی منطقه ای برای اجرای بسته های تحول و نوآوری این است که تمام تلاش خودرا در جهت رشد کشور انجام دهیم و وزارت بهداشت نیز در این زمینه تمامی همکاریهای لازم را انجام خواهد داد.

وی در خصوص اجرای برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی در سایر دانشگاههای کشور گفت: خوشبختانه دانشگاههای علوم پزشکی با جدیت تمام موضوع را پیگیری می کنند و دانشگاههای مستقر در هر کلان منطقه با تقسیم کار در راستای ماموریت های واسپاری شده سعی نموده اند در بخش ماموریت های مشترک و ویژه هرکدام از دانشگاهها و دانشگاههای مستقر در منطقه وظایف مشخصی را به عهده گرفته و مسئول برنامه ریزی و اجرای آن برای کل کشور هستند.

معاون آموزشی وزیر بهداشت در پایان ضمن تاکید بر فعال نمودن دبیرخانه کلان منطقه 10 آمایشی افزود: انتظار می رود که با این تقسیم بندی و تلاشی که روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور انجام خواهند داد و با همکاری حوزه معاونت آموزشی وزارت بهداشت بتوانیم هرچه سریعتر بسته های تحول و نوآوری را عملیاتی کنیم.

دانشگاه علوم پزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر