کد خبر: 332904 A

با حکم دادستان تهران؛

دستور پلمپ یکی از بیمارستان‌های خصوصی تهران به علت عدم رعایت استانداردهای درمان و عدم تفکیک پسماندهاو مشکلات زیست محیطی صادر شد.

به گزارش ایلنا، در یکی از بازدیدهای سرزده سرپرست دادسرای جرائم پزشکی و بهداشتی از یکی از بیمارستان‌های خصوصی در محدوده خیابان امام خمینی (ره)، تخلفات آشکار پزشکی و بهداشتی مشاهده شد که در ICU بیمارستان پزشک بیهوشی مقیم وجود ندارد و در داروخانه هم یک جوان با تحصیلات زیر دیپلم مشغول نسخه‌پیچی بود که طبق گفته معاون دادستان تهران به موجب قانون مربوط به مقررات امور پزشکی و دارویی دخالت فرد فاقد صلاحیت علمی و فنی در امر پزشکی و دارویی تخلف محسوب می‌شود.

همچنین در این بیمارستان هیچ نوع تفکیک پسماندی انجام نشده و بخش قابل توجهی از پسماند‌ها بدون تفکیک در فضای بیمارستان‌‌ رها شده بود که مسئولان این امر را تهدید علیه بهداشت عمومی عنوان کردند.

برهمین اساس، با توجه به تخلفات آشکار پزشکی و زیست محیطی در این بیمارستان خصوصی و همچنین گزارشات مردمی، بازدید‌ها از این بیمارستان ادامه داشت که در ‌‌نهایت به علت عدم رعایت استاندادرهای درمان، عدم تفکیک پسماند‌ها و مشکل زیست محیطی از ادامه فعالیت بازماند و با توجه به اینکه ادامه فعالیت این بیمارستان خصوصی تهدیدی برای بهداشت و مضر برای سلامت جامعه تشخیص داده شد، دستور پلمپ این بیمارستان صادر شد.

پلمپ یک بیمارستان خصوصی در تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر