کد خبر: 333062 A

رئیس پژوهشگاه تربیت بدنی وزارت علوم:

رئیس پژوهشگاه تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: طرح پیشگیری از سرطان با ورزش با مشارکت پژوهشگاه های علوم ورزشی و سرطان پستان جهاد دانشگاهی کلید خورده و به زودی در کشور اجرایی می شود.

به گزارش ایلنا، رضا قراخانلو رئیس پژوهشگاه تربیت بدنی وزارت علوم در حاشیه چهارمین نشست شورای هماهنگی مراکز آموزشی و پژوهشی ورزش کشور در دانشگاه شهید چمران اهوازاظهار داشت : طرح پیشگیری از سرطان با ورزش در کشور از جمله طرح هایی است که در هفته پژوهش رونمایی شد.

وی افزود: امروزه سرطان به عنوان یک عامل نگران کننده در جامعه محسوب می شود و برای پیشگیری از آن راهکارهای مختلف پزشکی ، جراحی و دارو درمانی وجود دارد اما توسعه ورزش و به کارگیری مداخلات ورزشی یکی از بهترین راهکارهای مبارزه با این بیماری است.

دکترقراخانلو ادامه داد: در این طرح نشان می دهیم که بیماران اگر قبلا ورزش کرده باشند بهتر می توانند فرآیند شیمی درمانی را تحمل کنند و میزان تاثیر مداخلات ورزشی در این مرحله نیز بررسی می شود.

رئیس پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی تصریح کرد: پژوهشگاه در نظر دارد با همکاری بیمارستان امام خمینی (ره) در تهران کلینیک ورزش و سرطان راه اندازی کند و بیماران مبتلا به سرطان از مداخلات ورزش کمک بگیرند.

وی گفت: در آینده سیاست پژوهشگاه در زمینه انجام طرح های تحقیقاتی با مشارکت نهادها و دستگاه های دیگر است.

دکترقراخانلو اضافه کرد: همچنین طرح های بررسی آسیب های ورزشی دانش آموزان کشوربا همکاری پژوهشگاه تربیت بدنی و وزارت آموزش و پرورش و نرم آمادگی جسمانی تمامی اقشار کشور با همکاری 12 دانشگاه از جمله شهید چمران نیز به اجرا در خواهند آمد.

رئیس پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی با اشاره به سرمایه گذاری در توسعه فناوری های ورزشی اظهار کرد: پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی در خصوص صنعت و مهندسی ورزش سرمایه گذاری های خوبی انجام داده است تا در ساخت وسایل و تولیدات آنها با همکاری شرکت های دانش بنیان اقدامات جدی انجام دهد.

وی افزود: این پژوهشگاه مسئول ثبت اختراع در ورزش است و ما زمینه بهره مندی تمام فناوران کشور متمایل به کار در حوزه ورزش از حمایت های پژوهشگاه را فراهم می کنیم.

دکترقراخانلوبا بیان اینکه هدفمندسازی پایان نامه های ارشد و دکتری در رشته تربیت بدنی اهمیت دارد گفت: با برگزاری طرح های ملی سعی در محقق کردن این هدف هستیم.

رئیس پژوهشگاه تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به بزرگترین همایش و گردهمایی علمی خانواده علوم ورزشی در دانشگاه شهیدبهشتی در اسفند ماه اشاره کرد و گفت: این همایش همه ساله برگزار می شود و امسال یک هزار و 100 مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شده ودر آن 13 میهمان خارجی حضور دارند.

وی تصریح کرد: در این همایش بیش از 20 پنل و کارگاه و نشست های متعدد با حضور وزارتخانه ها، نهادها، باشگاهها و فدراسیون ها برگزار می شود.

قراخانلو افزود: تفاهم نامه ای در زمینه همکاری مشترک بین دانشگاه شهید چمران اهواز و پژوهشگاه تربیت بدنی به امضا رسید که در تمام زمینه های علمی مربوط به علم ورزشی به ویژه ارتباط و کمک به کشور عراق در زمینه تجهیز آزمایشگاه، کارگاهها و کتاب ها و طرح های پژوهشی همکاری می کنند.

رئیس پژوهشگاه تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: شورای هماهنگی مراکز آموزشی و پژوهشی متشکل از تمامی دانشکده ها و گروههای علوم ورزشی و تربیت بدنی سراسر کشور است و در حال حاضر 30 دانشکده و گروه در مورد مسائل آموزش و پژوهش و کمیت و کیفیت توسعه رشته تربیت بدنی در کشور هماهنگی های لازم را انجام می دهند.

چهارمین نشست شورای هماهنگی مراکز آموزشی و پژوهشی ورزش کشور روز پنجشنبه با حضور رضا قراخانلو، رئیس پژوهشگاه تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، روسای دانشگاهها و مدیران گروههای تربیت بدنی سراسر کشور از 30 دانشگاه کار خود را در دانشگاه شهید چمران اهواز آغاز کرد.

توسعه علوم ورزشی در سطح وزارت و دانشگاهها از جمله محورهای این نشست است.

رئیس پژوهشگاه تربیت بدنی وزارت علوم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر