کد خبر: 333069 A

مدیرکل مدارس غیر دولتی وزارت آموزش و پرورش:

مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش گفت : ارتقای کیفیت بخشی به امور آموزشی و پرورشی مهمترین اولویت این وزاتخانه در این مدارس است.

به گزارش ایلنا، مجتبی زینی وند در جمع موسسان مدارس غیر دولتی استان یزد اظهار کرد: بسیاری از مدارس غیردولتی از نظر آموزشی و پرورشی به عنوان یک برند مدل موفق از آموزش در سطح کشور هستند اما مدارسی که انتظارما را از نظر آموزشی و پرورشی برآورده نکرده اند نیز وجود دارند.

وی از تدوین دستورالعمل نظارت جامع بر مدارس غیر دولتی خبر داد و تصریح کرد: این دستورالعمل شامل سه مرحله است که این مراحل منجر به کیفیت بخشی آموزشی می شود.

مدیرکل دفتر مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: توسعه مشارکت های مردمی برای کمک به آموزش و پرورش از تاکیدات وزیر است.

وی با اشاره به اینکه در دنیا یکی از شاخص های مهم توسعه انسانی آموزش و میزان دسترسی آسان افراد جامعه به آن است ، گفت: در کنار کیفیت آموزشی، سلامت و امنیت از دیگر مولفه های شاخص های توسعه می باشد.

زینی وند تصریح کرد: تمام کشورهای دنیا در سیاستگذاری کلان خود برای توسعه یافتگی به دو مقوله آموزش و پرورش و استفاده از ظرفیتهای مردمی توجه ویژه دارند.

وی هدف از تاسیس مدارس غیردولتی را استفاده از ظرفیتهای مردمی و توان و شایستگی مردمی برای کمک به آموزش و پرورش بیان کرد و گفت: کاهش بار مالی دولت از دیگر اهداف ایجاد مدارس یاد شده است.

مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه مشکلات و مسائل مدارس غیردولتی در دو سال گذشته پیگیری شده است، افزود: اما به یک فرصت نیاز است این مدارس بدون دغدغه بتوانند راه خود را طی کنند.

زینی وند با بیان اینکه مشارکتها باید تبدیل به یک فرهنگ شود، اظهار کرد: این امر با اطلاع رسانی و آگاهی بخشی اجتماعی محقق می شود.

آموزش و پرورش مشارکت های مردمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر