کد خبر: 333180 A

فانی:

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه تحول در نظام آموزش و پرورش تحول در نظام نیرونی انسانی است، اظهارکرد: تحول یک کلمه است که در پشت این یک کلمه یک دنیا کار نهفته است.

به گزارش ایلنا، صبح امروز علی‌اصغر فانی در همایش ملی "آموزش ابتدایی و تجلیل از "دکتر غلامحسین شکوهی" در بیرجند اظهار کرد: در اجرای سند تحول نظام آموزشی که زیر ساخت آن در برنامه ششم توسعه شکل می‌گیرد بتوانیم به دوره ابتدایی هم به لحاظ کمی و کیفی بیش از پیش توجه کنیم.

وی افزود: در سند تحول زیر نظام‌های نظام آموزش و پرورش شامل زیر نظام منابع انسانی، مدیریت و رهبری، آموزشی فضا و تجهیزات، آموزشی مالی و منابع بودجه‌ای، پژوهش و ارزش‌یابی و زیر نظام برنامه درسی است.

وزیر آموزش و پرورش، ادامه داد: این شش نظام ارکان نظام آموزش و پرورش را تشکیل می‌دهد که در راس آن زیر نظام منابع انسانی است.

فانی با اشاره به اینکه تحول در نظام آموزش و پرورش تحول در نظام نیرونی انسانی است، اظهارکرد: تحول یک کلمه است که در پشت این یک کلمه یک دنیا کار نهفته است.

وی تاکید کرد: لازمه ایجاد تحول، ایجاد تحول در نظام آموزش و پرورش است که معلم مهم‌ترین رکن است.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه استاد شکوهی هم معلم بود و هم معلم تربیت کرده است، تصریح کرد: لذا امیدوارم بتوانیم منش و روش استاد شکوهی را در همه ارکان آموزش و پرورش بخصوص در پیش دبستانی و دبستانی که زیر ساخت منابع انسانی را شکل می‌دهد عمل کنیم.

وی یادآور شد: این توسعه کمی قابل تدبیر است که امیدواریم به توسعه کیفی برسیم که این امر از طریق این همایش امکان پذیر است.

همایش ملی "آموزش ابتدایی و تجلیل از "دکتر غلامحسین شکوهی"
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر