کد خبر: 333196 A

دستیار معاون حمایت و سلامت کمیته امداد، با بیان اینکه کمیته امداد برای ارائه خدمت به نیازمندان و محرومان دین و مذهب آنان را در نظر نمی گیرد، گفت: اکنون حدود 475 هزار مددجوی اهل تسنن و سایر اقلیت های دینی از خدمات حمایتی و معیشتی کمیته امداد بهره مند هستند.

به گزارش ایلنا، مجید ملکشاهی به مناسبت هفته وحدت با تشریح فعالیت‌های کمیته امداد به مددجویان اهل تسنن و اقلیت‌های دینی ،گفت:جمهوری اسلامی ایران احترام خاصی برای اقلیت‌های دینی قائل است، بطوریکه حدود 463هزار مددجوی تحت حمایت کمیته امداد از اهل تسنن هستند.

وی با اشاره به پراکندگی جمعیت اقلیت های دینی در کشور تصریح کرد: بیشترین جمعیت سنی نشین تحت حمایت کمیته امداد در استان های سیستان و بلوچستان، کردستان، آذربایجان غربی، هرمزگان ، گلستان ،خراسان رضوی و کرمانشاه ساکن هستند.

ملکشاهی با تاکید براینکه رسالت کمیته امداد خدمت به نیازمندان بدون توجه به گرایش مذهب و دین است گفت: این نهاد انقلابی در راستای خدمت صادقانه به اقشار مختلف جامعه تلاش زیادی می‌ کند. خدمات ارزشمند این نهاد در راستای رفع چهره محرومیت به ویژه در نقاط محروم و دور افتاده قابل لمس و مشهود است.

دستیار معاون حمایت و سلامت کمیته امداد خاطرنشان کرد: طبق فرمایشات امام راحل مبنی بر اینکه "باید شیعه و سنی با هم برادر باشند" در همین راستا هموطنان نیازمند اهل تسنن همانند سایر هموطنان اهل تشیع از حمایت‌ها و خدمات کمیته امداد برخوردارند و تفاوت در مذهب، در برخورداری از خدمات این نهاد نقشی ندارد.

وی افزود: یکی از برکات کمیته‌ امداد تحکیم انسجام ملی و وحدت بین مسلمانان است از این‌ رو علاوه بر اینکه مددجویان اهل تسنن از خدمات کمیته امداد برخوردارند، خیران اهل تسنن نیز با حوزه‌ های مختلف این نهاد به ویژه مشارکت‌های مردمی در تعامل و ارتباط هستند.

ملکشاهی با تاکید براینکه این نهاد در راستای کمک رسانی به اقشار آسیب پذیر از همه افراد نیازمند حمایت و دستگیری می‌کند گفت: همه مذاهب دینی همچون شیعه ، سنی ، مسیحی ، یهودی ، زرتشتی ، کلیمی ، ارمنی و سایر ادیان زیر چتر حمایتی کمیته امداد قرار دارند.

دستیار معاون حمایت و سلامت کمیته امدادافزود: کمیته امداد جدا از پرداخت مستمری ، کمک هایی در قالب طرح اکرام ایتام ، محسنین، هزینه های تحصیل ، درمان ، مسکن و سبدکالا به خانواده ای تحت حمایت پرداخت می کند.

وی اظهارکرد: اکنون رویکرد کمیته امداد توانمند سازی و استفاده از توان خانواده ها برای حل مشکلاتشان است که در این راستا هر ساله جمعی به مددجویان، تحت پوشش کمیته امداد اضافه و جمعی با توانمندسازی خارج می شوند.

گفتنی است، هم اکنون یک میلیون و 800 هزارخانوار در قالب چهار میلیون نفر در کشور از کمیته امداد خدمت می گیرند.

کمیته امداد امام خمینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر